Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Посол США вважає "цікавою" ідею Зеленського розширити "нормандську четвірку"

Думку про розширення "нормандського формату" мають висловити всі його учасники.

Американська сторона розглядає можливість реалізації ідеї Зеленського розширити "нормандський формат" представниками США та Великої Британії.

Про це в інтерв'ю "Європейській правді" розповів тимчасовий повірений у справах США Вільям Тейлор. 

"Ми вважаємо, що це цікава пропозиція. Звісно, треба, щоби інші учасники "нормандського формату" висловилися про те, що вони думають про приєднання США чи Великої Британії, але я можу сказати, що нам це цікаво", - сказав він.

Також дипломат зазначив, що на переговорах з цього приводу США представляє Курт Волкер, "і він також каже, що зацікавлений у таких змінах і вже веде розмови з цього приводу". Тим часом, у Міністерстві закордонних справ Франції заявили, що наразі Париж не розглядає питання про можливість розширення нормандського формату за рахунок США.

Зазначимо, 7 серпня після проведення наради в Офісі президента України з приводу вбивства терористами "ДНР" чотирьох військовослужбовців ЗСУ під Павлополем Донецької області Володимир Зеленський вкотре озвучив вимогу термінової зустрічі лідерів країн "нормандського формату", до якого входять, окрім України, Франція, Німеччина та Росія. Ще напередодні, 6 серпня, Зеленський наголосив, що ця трагедія окреслила позиції сторін у конфлікті. "Україна щиро прагне миру. І наше прагнення незмінне. Сьогодні весь світ побачив, хто саме миру не хоче", - констатував він. 

"Саме тому я закликаю лідерів країн-учасниць Нормандського переговорного формату – Еммануеля Макрона, Ангелу Меркель та Володимира Путіна – якомога швидше зібратися для відновлення перемовин", - додав президент.

Відео США уперше проведуть переговори з Францією та Німеччиною щодо розширення "Нормандського формату"

Представники США говоритимуть з Францією та Німеччиною вже на початку цього тижня. Консультації анонсував спецпредставник США з питань України Курт Волкер. Водночас у Франції заявили, що залучення до переговорів Сполучених Штатів поки не розглядають. Розширення нормандського формату за рахунок США та Великої Британії ініціював Володимир Зеленський.

США уперше проведуть переговори з Францією та Німеччиною щодо розширення "Нормандського формату"

Залиште свій коментар

Вибір редакції