У США заарештований бельгієць, підозрюваний у контрабанді озброєнь в Іран

Жак Монсі протягом декількох десятиліть займався торгівлею зброєю і, судячи з наявної інформації, причетний до ряду незаконних угод.

У минулу середу, 2 вересня, міністерство юстиції США оголосило про арешт 56-річного Жака Монсі, громадянина Бельгії і резидента Франції, підозрюваного в причетності до незаконних операцій з постачання озброєнь. Монсі, зокрема, підозрюється в незаконному постачанні в Іран двигуна і запчастин до винищувачу F-5.

Як наголошується в повідомленні мюнюста США, Жак Монсі протягом декількох десятиліть займався торгівлею зброєю і, судячи з наявної інформації, причетний до ряду незаконних угод.

Жак Монсі був арештований у Нью-Йорку в минулу п'ятницю, 28 серпня. За ним стежили близько 6 місяців. Офіційне повідомлення про арешт було випущено лише через чотири дні після затримання підозрюваного.

2 вересня федеральний в Мобилі (Південна Алабама) пред'явив Жаку Монсі звинувачення по 6 пунктам - у тому числі, у порушенні закону про контроль над обігом озброєнь, у контрабанді зброї, відмиванні грошей і змові. З кількох з пред'явлених обвинувачень йому загрожує до 20 років тюремного ув'язнення.

В обвинувальному висновку, отриманому федеральними агентами від слідчих органів 27 серпня 2009, говориться, що в лютому 2009 року Жак Монсі зв'язався зі своїм агентом, давши доручення: допомогти у придбанні двигунів J85-21 для винищувачів F-5 і для військово-транспортних літаків C-130 Hercules. За даними слідства, Монсі планував поставити ці двигуни в Іран, через треті країни.

До 1979-го року США поставили Ірану партію винищувачів F-5, однак після Ісламської революції поставки були припинені, і особливим розпорядженням була накладена заборона на постачання комплектуючих до F-5 іранському режиму.

В офіційному повідомленні Мін'юсту США також наголошується, що у тій же справі проходить 54-річний громадянин Ірану Дара Фотухі (інший варіант написання прізвища - Фатухі), розшук якого триває.

Читайте також:

У музеї геноциду осетин виставлена українська зброя

Росія створила супер-зброю, здатну зупиняти танки та літаки

Затриманий у Нігерії літак виявився українським, зброя - гвінейською

Секретаріат Ющенка: ядерна зброя Україні непотрібна

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: