У США заборонять "Вікодин"

Американців хочуть позбавити їхніх "улюблених" лік - парацетамола, змішаного з наркотичними анальгетиками.

В Сполучених Штатах можуть заборонити знеболювальні препарати, які містять поєднання парацетамолу та наркотичних анальгетиків.

До таких ліків зараховують, зокрема, "Вікодін" (парацетамол з гідрокодоном) і "Перкоцет" (парацетамол з оксикодоном), які американські медики призначають своїм пацієнтам більше 100 мільйонів разів щорічно.

Але Федеральна експертна група порекомендувала Управлінню з контролю за продуктами і ліками США (FDA) заборонити в країні застосування таких препаратів.

На думку експертів, передозування парацетамолом є провідною причиною необоротного пошкодження печінки. А оскільки кільки наркотичні анальгетики з часом вимагають підвищення дози для досягнення колишнього ефекту, а "Вікодин" і подібні ліки містять фіксовані комбінації речовин, прийом все більшої кількості пігулок часто призводить до такого передозування. Воно стає причиною 42 тисяч госпіталізацій і більш ніж 400 смертей в США щорічно.

Також фахівці порекомендували FDA знизити максимальну дозу парацетамола в таких препаратах, як "Тайленол", "Панадол", "Терафлю" та інші (що продаються без рецепту), з 500 до 325 міліграм, і встановити максимальну добову дозу в межах 4 000 міліграм. При цьому консультативна група проголосувала проти обмеження кількості пігулок парацетамола в одній упаковці.

За законом FDA не зобов'язане слідувати рекомендаціям експертної групи, проте в більшості випадків вони виконуються, так що найближчим часом слід чекати відповідних заборон і обмежень.

Парацетамол надзвичайно популярний в США – в 2005 році в країні було продано 28 мільярдів пігулок, що містили його, тобто приблизно по одній дозі в чотири дні на кожного громадянина країни.

Зокрема, на "Вікодині", який став популярним завдяки серіалу "Доктор Хаус", "сидів" також поп-король Майкл Джексон. Подробиці стали відомі завдяки розслідуванню, яке почалося після його смерті. За даними лікарів, співак помер від передозування знеболювальним.

За неофіційною інформацією, останнім часом Майкл Джексон приймав в день по вісім різних препаратів, сильних знеболюючих ліків, антидепресантів та інших медикаментів, у тому числі і ті, які мають наркотичну дію. Окрім "Вікодина", це були "Демерол", антидепресанти "Золофт" і "Паксіл", "Ксанакс" тощо. В день зірка витрачала на ліки по 50 тисяч доларів.

Читайте також:

Джексон щодня приймав пігулок на 50 тисяч доларів

Майкл Джексон помер від передозування знеболювальними

Ліки від кашлю й алергії зарахували до наркотичних засобів

В США почали безкоштовно роздавати "Віагру"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: