У США засудили агента спецслужб Венесуели

Бізнесмен, який порушив закони Сполучених Штатів, отримав чотири роки тюрми.

Суд Майамі засудив венесуельського бізнесмена Франкліна Дюрана до чотирьох років ув'язнення, визнавши його за нелегального агента Венесуели на території Сполучених Штатів. Суд особливо підкреслив, що діяльність Дюрана не була направлена проти США і не завдала збитку безпеки країни.

Дюрана визнали винним в порушенні американського закону про реєстрацію іноземних агентів. Згідно ньому, громадяни і компанії, зайняті пропагандою і лобізмом на користь іноземних організацій, у обов'язковому порядку повинні пройти реєстрацію в спеціальному відділі міністерства юстиції США.

За твердженням прокурора, підсудний прибув в Майамі для того, щоб чинити тиск на американського бізнесмена венесуельського походження Гвідо Антоніні Уїлсона в цілях приховання походження грошей, які Уїлсон перевозив в ході "чемоданової справи, що дістала міжнародний резонанс". Тоді в серпні 2007 року в Аргентині при митному огляді в чемодані Уїлсона були знайдені 800 тисяч доларів. Скандал почався, коли в пресу просочилися чутки про те, що ці гроші були направлені урядом Венесуели, а за деякими даними особисто Уго Чавесом, на виборчу кампанію Фернандес Киршнер, яка перемогла на президентських виборах в Аргентині в жовтні 2007 року.

Після початку розслідування Уїлсону звинувачень не пред'явили, але він дав свідчення проти Дюрана, який також брав участь в операції по доставці грошей. До того ж один з арештованих спільників Дюрана згодився на операцію із слідством і також дав проти нього свідчення в обмін на пом'якшення покарання.

На суді обвинувачення заявило, що Дюран діяв за завданням спецслужб Венесуели і фактично був їх агентом. І хоча справа не торкалася напряму інтересів Америки, він порушив закон, оскільки не пройшов реєстрацію як іноземний агент. Двоє інших громадян Венесуели і громадянин Уругваю, які проходять по справі, були осуджені раніше. Вони також підтвердили, що за їх діями стояла венесуельська розвідка.

Після початку скандалу влади Венесуели і Аргентини всі обвинувачення заперечували. Уго Чавес назвав те, що відбувається "брудними справами" і спробами США внести розкол у відносини між Венесуелою і Аргентиною. Проте аргентинська судова влада в грудні 2008 року заявила, що починає розслідування відносно контрактів, укладених між двома країнами з участю попереднього президента Нестора Киршнера, який є чоловіком Фернандес Киршнер. Тоді, як затверджують прокурори, при обміні венесуельської нафти на аргентинські товари безслідно зникли десятки мільйонів доларів.

Читайте також:

Уго Чавес запропонував Росії повітряну базу для бомбардувальників

Уго Чавес закликав Обаму будувати соціалізм

Уго Чавес відправив у відставку майже усіх міністрів

День, коли Чавес прийшов до влади, оголосили святом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: