У США збирають підписи за знесення пам'ятника Сталіну

Встановлення бронзової статуї Сталіна в меморіальному комплексі у США викликало обурення серед американців: "Сталіну не місце в музеї Другої світової війни, тому що за час його правління загинули 20 млн осіб".

Пам'ятник Йосипу Сталіну, встановлений на території американського військово-меморіального комплексу в місті Бедфорд, може бути демонтований.

Встановлення бронзової статуї радянського вождя поруч з пам'ятниками Франкліну Рузвельту, Гаррі Трумену і Уїнстону Черчіллю, спровокувало запеклі суперечки між місцевими мешканцями.

Ініціативна група громадян зажадала негайно вивезти монумент, заявивши, що "Сталіну не місце в музеї Другої світової війни, тому що за час його правління загинули 20 млн осіб".

Під тиском громадськості міська рада одноголосно підтримала звернення до адміністрації музею, присвяченого висадці союзницьких військ в Нормандії, з проханням знести пам'ятник.

Раніше гнівне звернення, під яким підписалися декілька тисяч людей, поширили представники Фонду пам'яті жертв комунізму, низка газет написали критичні статті.

Проте скульптура поки що стоїть на місці. У дирекції музею обурення не розуміють, заявляючи, що Сталін - невід'ємна частина історії Другої світової війни.

Супротивники ж монумента люто парирують, що дії музею можна розцінити як неповагу до пам'яті тих, хто "жив і помер у часи тих історичних подій", "солдат, які загинули в Нормандії".

"Важко пояснити нашим друзям за кордоном, чому в нас раптом з'явилася статуя Сталіна, тоді як ми вітаємо знесення пам'ятників Сталіну по всьому світу. Статуї Сталіна знесли по всій Європі, навіть у колишньому Радянському Союзі", - заявили представники лобістського Об'єднаного американського балтійського комітету.

У конфлікті навколо монумента керівникові СРСР є і фінансова підґрунтя. Дехто підозрює Фонд пам'яті жертв комунізму в прагненні використати суперечку для вирішення практичного завдання - отримання контролю над меморіальним комплексом, який зіткнувся, за даними ЗМІ, з фінансовими труднощами.

Читайте також:

У рідному місті Сталіна знесли його пам'ятник

Боллівуд зніме героїчний епос про Гітлера

Під час відкриття пам'ятника Сталіну в Запоріжжі померла жінка

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: