У США жінка після 15 років в'язниці вийшла на волю - вона вбила чоловіка, який нібито купив її для сексу. Деталі контраверсійної справи
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 54157

Справа дівчини, яка скоїла вбивство у віці 16 років, сколихнула світ.

У середу, 7 серпня, американка Сінтоя Браун, яка називає себе жертвою секс-торгівлі, вийшла на свободу після того, як провела у в'язниці 15 років за вбивство чоловіка.Про це повідомляє Daily Mail.

У січні Браун помилував губернатор штату Теннесі Білл Геслем.  Це дало змогу дівчині, засудженій до довічного ув'язнення з можливістю помилування після 51 року за ґратами, достроково покинути в'язницю. Та з цим рішенням згодні не всі.

Деталі справи читайте у матеріалі ТСН.ua.

Контраверсійна справа

Сінтоя Браун потрапила до в'язниці 2006 року, після того, як її визнали винною у вбвистві першого ступеня. Суд встановив, що дівчина застрелила агента з нерухомості Джонні Аллена для того, щоб його пограбувати, та засудив Браун до довічного ув'язнення.Дівчина ж зазначала, що її дії були самозахистом і наголошувала, що стала жертвою секс-торгівлі.

Контраверсійний злочин трапився 2004 року. Тоді 16-річна Сінтоя втекла від своїх названих батьків та, у ролі безхатченка, познайомилася з Гаріоном Л. МакГлотеном (також відомим під псевдонімом Kut-Throat – співзвучним з англійським "горлоріз").

У клопотанні, поданому адвокатами Браун 2015 року, йшлося про те, що останній змусив дівчину займатися проституцією і став її сутенером. Він нібито погрожував їй, бив, неодноразово ґвалтував та увесь час накачував наркотиками.

Коли одного разу у ресторані Нашвіла дівчина зустріла агента з нерухомості Джонні Аленна, і той заплатив їй за секс, Сінтоя поїхала з ним додому.Чоловік вихвалявся тим, що нібито є колишнім  військовим та демонстрував їй свою вогнепальну зброю. 

сінтоя браун_3
Associated Press

Його поведінка збентежила Сінтою. Коли пара була на ліжку, Аллен схопив дівчину поміж ніг.

"Він поглянув на мене. Це був дуже жорстокий погляд", – прокоментувала дівчина у документальному фільмі Me Facing Life: The Cyntoia Brown Story.   

За словами Браун, вона застрелила Аллена у потилицю з близької відстані пістолетом, що був у неї сумочці, оскільки подумала, що він намагається дістати з-під ліжка пістолет. Після убивства дівчина вкрала дві гвинтівки Аллена, 172 $ та втекла з місця подій на його автомобілі.

"Коли мені було 16 років, я зробила жахливу річ, і усвідомлення цього вже тривалий час не дає мені спокою. Він не заслуговував смерті. Я не мала рацію, і не можу з цим нічого подіяти", – прокоментувала Сінтоя свої дії протягом суду.

2012 року адвокати Браун повідомили, що вона нездужає на розлад алкогольного синдрому плоду. Мовляв, активне вживання спиртних напоїв її біологічною матір'ю (яка пізніше віддала дівчину на всиновлення) пошкодило її мозок, через що на час вбивства "дівчина сприймала світ очима 10-річної дитини".

2018 року Верховний суд штату Теннессі виніс ухвалу у справі Браун та встановив, що вона матиме право на дострокове звільнення після відбування 51 року.

Помилування

Справа Сінтої привернула увагу багатьох знаменитостей. Вони закидали офіс губернатора штату Теннесі Білла Геслема листами, що закликали його помилувати дівчину, та писали заклики до звільнення у соцмережах.

Розпочався своєрідний флешмоб з заклику Кім Кардашян. Зірка опублікувала у Twitter листа під хештегом #FreeCyntoiaBrown (звільніть Сінтою Браун).

"Система помилилася. Серце крається бачити юну дівчину, що була жертвою секс-торгівлі, яка перебуває за ґратами через те, що мала сміливість боротися за своє життя. Я вчора затефонувала своїм адвокатам, щоб з'ясувати, що можна зробити для виправлення ситуації", – написала Кардашян.

Згодом до цього долучилися й інші знаменитості. 

"Сінтоя була дитиною, яка захищала себе від 43-річного чоловіка, який намагався її зґвалтувати", – написала у Twitter Аліса Мілано.

Подібні пости з'явилися також на сторінках Ріанни, Леброна Джеймса, Емі Шумер тощо.  Примітно однак, що були й ті, хто виступав проти помилування. Серед них детектив, що свого часу рослідував убивство Аллена.

сінтоя браун_2
Associated Press

"На початку розслідування я розглядав можливість того, що дії Сінтої Браун були виправдані. Проте я дійшов висновку, що це було не так, і єдиним мотивом дівчини було пограбування", - написав Чарльз Робінсон, детектив поліції Нашвіла, у своєму листі до губернатора Геслема 2017 року.

Правоохоронець категорично заперечує, що дівчина була жертвою секс-торгівлі.

"Не може бути, що це було правдою. Аллен уперше зустрів її за місяць до того, як я затримав її за вбивство", – вважає він.

Робінсон також зазначає, що чоловік лежав з обома руками під його тілом, коли його знайшли, а на момент смерті "засинав".

Попри усю контраверсійність справи, у січні цього року губернатор Геслем підписав наказ про помилування. У середу, 7 серпня, Сінтія вийшла на свободу.

Рішення помилувати дівчину Геслем виправдав тим, що 51 рік за ґратами – надто суворе покарання за злочин, яке Браун скоїла, коли була підлітком, особливо з огляду на те, як вона намагається змінити своє життя.

За час у в'язниці дівчина отримала сертифікат, рівнозначний закінченню школи, та дистанційно закінчила Університет Ліпскомб. Вона також виступає на захист прав жінок. У жовтні Сінтоя планує випустити книжку та документальний фільм. Протягом наступних 10 років Браун доведеться дотримуватися умов дострокового звільнення – отримати роботу та не порушувати жодних законів.

ВідеоМоторошне зникнення Мадлен Макканн: що з нею сталося

Для родини лікарів з Британії це мали бути приємні канікули разом з дітьми у Португалії. Але в передостанній день все перетворилося на суцільний жах - їхня трирічна донечка  зникла. Відтоді про Мадлен Макканн ніхто не чув. 12 років тому ця історія облетіла усі світові ЗМІ. Справу розслідували 40 детективів. Але з’ясувати, що ж трапилося з дитиною, так і не вдалося.

Моторошне зникнення Мадлен Макканн: що з нею сталося

 

Залиште свій коментар