Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У США жінка з ока витягала хробаків-паразитів. Медики побоюються розповсюдження рідкісної інфекції

Літня американка пробігла через рій мух і отримала інфекцію, причина якої для медиків досі незрозуміла.

У США стався другий зафіксований в медичній літературі випадок зараження людини рідкісною інфекцією Thelazia gulosa – паразитом, який перетворює очі в осередок розмноження черв'яків.

Про це пише Science Alert.

І хоча це лише другий задокументований випадок серед людей, той факт, що обидва інфікування сталися протягом останніх двох років, дає вченим привід занепокоїтись. Вони вважають, що, можливо, мова йде про новий тип зоонозів в США – це інфекційні хвороби, що зазвичай поширені у тварин, але здатні іноді передаватися від тварин до людини.

У звіті про другий випадок інфікування йдеться про 68-річну пацієнтка з Небраски, яка провела зиму в більш теплому кліматі Каліфорнійської долини Кармель.

Під час відпочинку в лютому 2018 жінка любила виходити на пробіжку. Одного разу під час бігу вона звернула крутою стежкою і натрапила на рій маленьких мух.

"Вона згадує, як змахувала їх зі свого обличчя та випльовувала з рота", - пояснюють дослідники в своєму звіті. Це було лише початком.

Наступного місяця жінка помітила запалення в правому оці. Причина дискомфорту з’ясувалася незабаром. Промиваючи очі водою з-під крана, жінка вимила прозорого круглого хробака, який рухався, довжиною близько 1,25 см.

Очна інфекція Thelazia gulosa_1
Самка T. gulosa. На зображенні в лівому нижньому куті - яйця паразита.

Він був не один. Вона змогла витягти зі свого ока ще одного хробака, а наступного дня відвідала офтальмолога. Той знайшов третього паразита і прописав пацієнтці мазь із антибіотиком.

За кілька тижнів жінка повернулася додому до Небраски, втім, відчуття запалення та "чужорідного тіла" в очах все ще залишалося. Під час нового обстеження у офтальмолога їй поставили діагноз: "помірний двосторонній папілярний кон'юнктивіт". Нових паразитів в оці не знайшли.

Після візиту до лікаря жінка знайшла і витягла з ока четвертого хробака. На щастя, він був останнім, і її кон'юнктивіт зник.

Жінка може вважати себе щасливицею, адже у попередньому, першому, випадку інфікування з очей 26-річного пацієнта витягли 14 черв'яків.

Аналіз одного з паразитів, зібраних у пацієнтки в Небрасці, підтвердив, що її випадок є другим відомим випадком паразитарної інфекції T. gulosa, відомий також як хробак великої рогатої худоби.

"Черв'як був ідентифікований як доросла самка T. gulosa", - пишуть автори. "Важливо відзначити, що яйця з розвиненими личинками всередині були всередині утроби самки, що вказує на те, що люди є придатними господарями для розмноження T. gulosa".

Відомо, що інші види Thelazia раніше заражали людей в США, хоча і ці випадки доволі рідкісні.

Зазвичай неможливо точно визначити, яким чином пацієнт заразився, але в обох задокументованих випадках причина відома.

Очні хробаки Thelazia передаються від тварини до тварини через мух. Перший задокументований пацієнт був на фермі та займався верховою їздою, жінка ж зіткнулася віч-на-віч з роєм мух у сільській місцевості.

Учені поки що не знають, наскільки серйозна загроза. "Причини, з яких цей вид почав заражати людей лише зараз, залишаються незрозумілими", - пояснюють автори.

Нагадаємо, нещодавно у США від рідкісного захворювання неглеріаз, яке уражає головний мозок, загинула 10-річна дівчинка. Причиною фатальної недуги став організм Naegleria fowleri, також відомий як "амеба, що пожирає мозок". Випадки зараження ним є дуже рідкісними – зазвичай їх трапляється лише 1-2 на рік – проте майже завжди фатальними. Науковці попереджають, що невдовзі через кліматичні зміни небезпечний організм може стати більш поширеним і призвести до нових жертв.

Відео Як вберегтися від лептоспірозу і хто переносить небезпечну інфекцію

На Львівщині до інфекційної лікарні потрапило троє людей із лептоспірозом. Вони заразилися від гризунів, але дізналися про це вже у реанімації. Ця недуга може спричинити тяжкі ускладнення і навіть смерть. Адже маскується під грип і через це пізно діагностується. 

Як вберегтися від лептоспірозу і хто переносить небезпечну інфекцію

Залиште свій коментар

Вибір редакції