У Стокгольмі вручили альтернативну Нобелівську премію

Цього року нагороди були удостоєні три людини. Це активіст Елін Уер, біолог Рене Нгонго і гінеколог Кетрін Хамлін.

У Стокгольмі відбулося вручення премії "За доцільне життєзабезпечення", відомішої як "Альтернативна Нобелівська премія".

Цього року нагороди були удостоєні три людини. Це активіст Елін Уер (Нова Зеландія), біолог Рене Нгонго (Конго) і гінеколог Кетрін Хамлін (Австралія).

Уер довгі роки брав участь в русі за мир і проти ядерної зброї. Нгонго одержав премію "за мужність у протистоянні силам, що руйнують тропічні ліси Конго, і створення політичної підтримки для їх збереження і довготривалого використовування". Хамлін була першою, хто почав оперувати жінок, які одержали важкі післяпологові травми. Почесну премію одержав канадський зоолог Девід Сузукі.

Премія "За правильний спосіб життя" була заснована в 1980 році шведсько-німецьким журналістом Якобом фон Укскулем (Jakob von Uexkull). Щоб створити призовий фонд, він продав свою колекцію марок. Метою фон Укскуля було нагородження тих, чиї зусилля не враховуються Нобелівською премією.

Зовсім недавно з ідеєю додати додаткові номінації до найпрестижнішої наукової премії виступила група відомих вчених. Вони просили додати номінації в галузі екології та охорони здоров'я, проте Нобелівський комітет відповів на звернення відмовою.

Читайте також:

Оголошено лауреатів "альтернативної" Нобелівської премії

Нобелівську премію з економіки вперше отримала жінка

Обама віддасть Нобелівську премію на благодійність

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: