Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Stratfor розповіли про причини раптового виведення Росією військ із Сирії

Експерти вважають, що Росія сподівається сформувати позитивний імідж.

Рішення керівництва РФ щодо виведення основного російського контингенту з Сирії переслідує одразу декілька геополітичних цілей. Про це  повідомляє американське розвідувально-аналітичне агентство Stratfor, пише УНІАН.

За інформацією аналітиків, це спроба вплинути на хід мирних переговорів, які почалися 14 березня в Женеві.

"Згортаючи проведення наземної операції, Росія може позиціонувати себе, як арбітр, а не одна зі сторін конфлікту. Кремль намагається виступити в ролі заступника в переговорах щодо сирійського конфлікту, щоб отримати додаткові важелі впливу", - вважають експерти.

Крім того, повідомляється, що Москва також може змінити свою роль у конфлікті з метою вплинути на громадську думку за кордоном.

"Не варто забувати і про початкову причину, через яку Росія втрутилася у війну, щоб отримати перевагу в переговорах із Заходом: Україна та пов'язані з нею західні санкції. Москва не змогла використати свій тиск на Сирію, щоб позбавити Київ підтримки Сполучених Штатів або ж добитися зняття введених відносно Росії санкцій", - зазначає розвідувально-аналітичне агентство.

"Тим не менше, Росія збільшила свій тиск, принаймні на Європу, по мірі збільшення протягом останніх місяців потоку сирійських біженців до ЄС. Якщо ж Росія згорне свою операцію в Сирії, це може скоротити потік мігрантів", - кажуть у Stratfor.

Експерти вважають, що Росія хоче сформувати позитивний імідж не тільки участю у переговорах щодо Сирії, але і в кризі мігрантів в ЄС. Втім, це проблематично.

"Протягом найближчих місяців Росія може спробувати виправити свій вкрай негативний імідж напередодні липневого голосування в ЄС з приводу продовження санкцій щодо Росії", - зазначають аналітики.

"Росія керується одночасно кількома стратегіями для досягнення кількох цілей, з яких жодна не гарантована. Можна бути впевненими в одному: Москва продовжить маневрувати в цьому постійно мінливому регіоні", - додають аналітики.

Нагадаємо, що 14 березня президент Росії Володимир Путін наказав із 15 березня почати виведення російських військ із Сирії. Про це він заявив на зустрічі з міністром оборони РФ Сергієм Шойгу і главою МЗС Сергієм Лавровим.

"Вважаю, що завдання, поставлені перед Міністерством оборони, в цілому виконані. Тому наказую з завтрашнього дня почати виведення основної частини нашої військової угруповання з Сирійської Арабської Республіки", - наголосив Путін.

Залиште свій коментар

Вибір редакції