У Судані офіційно оголосили про незалежність Півдня

У Судані оголосили офіційні підсумки референдуму з самовизначення Південного Судану.

У Судані були урочисто оголошені офіційні підсумки референдуму з самовизначення Південного Судану, який пройшов у січні.

За результатами, Південний Судан стане незалежною державою, більше 98% учасників референдуму за самовизначення регіону проголосували за його відділення від єдиного Судану, оголосив голова комісії з проведення плебісциту Мухаммед Ібрагім Халіль.

"У голосуванні взяли участь більше 97,5% від зареєстрованих учасників референдуму (понад 3,8 мільйона осіб). З них 98,83% (понад 3,792 мільйона) віддали голоси за відділення Півдня і 1,17% (44 тисячі 888) осіб - за єдність (країни зі столицею в Хартумі) ", - повідомив Халіль.
За його словами, комісія представила в понеділок підсумки голосування на розгляд президента країни, і він визнав їх.

Глава Республіки Судан Омар аль-Башир і його перший заступник, голова уряду Південного Судану Сальва Кіір присутні на урочистій церемонії оголошення підсумків референдуму.

Офіційне проголошення нового, 53-го за рахунком держави в Африці, відбудеться 9 липня 2011 після закінчення перехідного періоду, передбаченого Всеохопною мирною угодою та конституцією перехідного періоду.

У 2005 році після 20-річної громадянської війни в Судані урядові сили, які представляють Північ, підписали Мирну угода з повстанцями Півдня. Відповідно до її умов, питання про самовизначення багатого нафтою Південного Судану повинно було вирішитися в ході референдуму.

Читайте також:

Уряд Судану визнав незалежність Півдня

Майже 100% населення проголосували за незалежність Південного Судану

Південний Судан побудує нову столицю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: