У Судані офіційно оголосили про незалежність Півдня

У Судані оголосили офіційні підсумки референдуму з самовизначення Південного Судану.

У Судані були урочисто оголошені офіційні підсумки референдуму з самовизначення Південного Судану, який пройшов у січні.

За результатами, Південний Судан стане незалежною державою, більше 98% учасників референдуму за самовизначення регіону проголосували за його відділення від єдиного Судану, оголосив голова комісії з проведення плебісциту Мухаммед Ібрагім Халіль.

"У голосуванні взяли участь більше 97,5% від зареєстрованих учасників референдуму (понад 3,8 мільйона осіб). З них 98,83% (понад 3,792 мільйона) віддали голоси за відділення Півдня і 1,17% (44 тисячі 888) осіб - за єдність (країни зі столицею в Хартумі) ", - повідомив Халіль.
За його словами, комісія представила в понеділок підсумки голосування на розгляд президента країни, і він визнав їх.

Глава Республіки Судан Омар аль-Башир і його перший заступник, голова уряду Південного Судану Сальва Кіір присутні на урочистій церемонії оголошення підсумків референдуму.

Офіційне проголошення нового, 53-го за рахунком держави в Африці, відбудеться 9 липня 2011 після закінчення перехідного періоду, передбаченого Всеохопною мирною угодою та конституцією перехідного періоду.

У 2005 році після 20-річної громадянської війни в Судані урядові сили, які представляють Північ, підписали Мирну угода з повстанцями Півдня. Відповідно до її умов, питання про самовизначення багатого нафтою Південного Судану повинно було вирішитися в ході референдуму.

Читайте також:

Уряд Судану визнав незалежність Півдня

Майже 100% населення проголосували за незалежність Південного Судану

Південний Судан побудує нову столицю

ВідеоУ Судані офіційно оголосили про незалежність Півдня

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: