У Судані поліція розігнала прибічників журналістки, яку судять за носіння брюк

Демонстрантів, що намагалися провести акцію на підтримку співробітниці інформаційного відділу ООН, розігнали сльозоточивим газом.

Поліція суданської столиці, міста Хартум, застосувала сльозоточивий газ для розгону сотні демонстрантів, що зібралися у будівлі суду на знак протесту проти процесу над місцевою журналісткою.

Її обвинувачують в носінні брюк, що не відповідає ісламським нормам одягу.

Любне Ахмед аль-Хусейн, яка пише для суданської газети "Ас-Сахафа" і працює також в інформаційному відділенні Місії ООН в Судані, загрожує 40 ударів батогом і штраф у 250 суданських фунтів (близько 100 доларів) за носіння брюк, які, згідно ісламському законодавству, є "непристойним" одягом.

Аль-Хусейн була затримана поліцією 3 липня разом з ще 12 жінками, що з'явилися в брюках в одному із столичних ресторанів. Пізніше їй було наказано з'явитися в суд, проте намічений на 29 липня процес був перенесений.

За словами самої журналістки, десять із затриманих з нею того дня жінок вже отримували покарання у вигляді десяти ударів батогом. Примітно, що більшість з них була вихідцями з південних районів Судану, населених переважно християнами й анімістами і не підпадають під дію строгих "законів шаріату, що розповсюджуються на центральну і північну частини країни".

Покарати саму Любну не дозволяє імунітет проти місцевого правосуддя, яким вона володіє, будучи співробітником ООНівської місії. Раніше Любна заявила, що має намір добровільно відмовитися від імунітету, щоб з'явитися перед судом.

Адвокати журналістки, з свого боку, звернулися до суду з проханням не брати до уваги прохання самовідданої жінки, у зв'язку з цим суддя відклав призначене слухання до 7 вересня, щоб остаточно з'ясувати, володіє аль-Хусейн імунітетом чи ні.

Читайте також:

Співробітницю ООН засудили до публічного побиття за носіння брюк

Білл Клінтон прилетів до КНДР визволяти американських журналісток

З початку року в світі загинули 59 журналістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: