У суді продовжили зачитувати вирок Ходорковському: він кривдив акціонерів

Михайла Ходорковського та Платона Лебедєва звинуватили у невиплаті акціонерам прибутку.

У Хамовницькому суді Москви суддя Віктор Данилкін продовжив оголошення вироку у відношенні екс-голови "ЮКОСа" Михайла Ходорковського і колишнього керівника МФО "МЕНАТЕП" Платона Лебедєва.

Нагадаємо, що вирок по "справі ЮКОСа"читається в Хамовницькому суді з понеділка.

У суді заявили, що Ходорковський і Лебедєв кривдили акціонерів, не повністю виплачуючи належну їм частину прибутку.

"Ходорковський, Лебедєв, Невзлін ображали інших акціонерів, не додаючи їм прибуток, тобто відбулося злодійство", - заявив суддя.

У вироку йдеться, що розроблена Ходорковським і Лебедєвим схема продажу нафти за заниженою ціною своїм же компаніям з наступним перепродажем її за ринковою ціною дозволяла повідомляти акціонерів про більш низький прибуток нафтової компанії, ніж було насправді.

У цій частині вирок посилається на слова колишнього помічника Лебедєва Гітіса Аніліоніса, що виступив на процесі свідком.

Крім того, Данілкін заявив, що суд критично ставиться до свідчень підсудних, які заперечували звинувачення в легалізації майна. За його словами, встановлено, що прибуток від реалізації нафти Ходорковський і Лебедєв вилучали особисто.

Раніше суд визнав бізнесменів винними у розкраданні нафти у видобувних компаніях і в легалізації грошових коштів, отриманих злочинним шляхом. На думку суду, вони керували організованою групою, яка скоювала злочини у нафтовому комплексі Росії і діяли виключно в цілях особистого збагачення.

Для здійснення своєї злочинної діяльності, говориться у вироку, Ходорковський і Лебедєв реєстрували в офшорних зонах підставні компанії, навмисно ставили дочірні підприємства "ЮКОСа" у невигідні економічні умови та надавали аудиторам неправдиві відомості. Крім цього суд визнав підсудних винними у підкупі акціонерів і топ-менеджерів, які могли завадити реалізації їхніх планів.

Про покарання, яке буде призначене підсудним, стане відомо в самому кінці оголошення вироку.

Читайте також:

Слова головного російського банкіра визнали доказом вини Ходорковського

Мєдвєдєв публічно засудив Путіна за слова про Ходорковського

Ходорковський пожалів Путіна і побажав йому любові "не тільки від собак"

ВідеоУ суді продовжили зачитувати вирок Ходорковському

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: