У світі 250 тис. дітей  змушені воювати разом з солдатами - UNICEF

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хоча в більшості країн заборонено рекрутувати дітей у солдати, численні армії чи терористичні групи продовжують це робити.

Попри заборону в більшості країн, і досі десятки тисяч неповнолітніх хлопців і дівчат по всьому світу змушені бути солдатами. Хоча точних статистичних даних щодо цієї кількості немає, за деякими оцінками, кількість дітей-солдатів у світі сягає до 250 тисяч. Про це в понеділок, 11 лютого, заявили в Дитячому фонді ООН (UNICEF), повідомляє агенція AFP.

У UNICEF закликали уряди держав світу докласти більше зусиль, щоб покласти край "цьому тяжкому порушенню прав дитини". "Діти - не солдати. Вони в жодному разі не можуть бути залучені у війни дорослих", - заявив керівник німецького відділення UNICEF Крістіан Шнайдер (Christian Schneider).

Як зазначається у звіті Дитячого фонду ООН, у близько 20-ти країнах чи конфліктах здійснюються тяжкі порушення прав людини щодо дітей, такі як рекрутування їх у солдати, а також вбивства і каліцтва дітей або ж напади на школи та лікарні.

У так званому "Списку ганьби", який веде ООН, міститься 50 армій чи озброєних груп, про які з доведеністю можна сказати, що вони рекрутують дітей у солдати. Особливо багато дітей експлуатують як солдатів у Південному Судані, Центральноафриканській Республіці, Демократичній Республіці Конго, Сомалі, Сирії та Ємені. Але також, за цими даними, як солдатів чи помічників озброєних груп неповнолітніх використовують в Афганістані, Малі та М'янмі.

Також у звіті ООН повідомляється, що не всіх дітей-солдатів використовують як бійців, багатьох також експлуатують як шпигунів, посередників чи носіїв або ж примушують готувати їжу чи збирати дрова для вогнища.

Крім того, деяких дівчат примушують, наприклад, виходити заміж за бойовиків. У той же час як дівчата, так і хлопці зазнають сексуального насильства. У крайніх випадках дітей навіть використовують як "живий щит" чи примушують підривати себе в людних місцях, заявляють в UNICEF.

До терористичних угруповань, які найчастіше експлуатують дітей-солдатів, в ООН відносять, зокрема, "Аш-Шабаб", "Талібан", "Ісламську державу" та "Боко Харам".

ВідеоТільки нікому не кажи. "1+1" за підтримки UNICEF створив анонімний онлайн-щоденник для підлітків

Куди іти з проблемою, коли тобі 12 або менше, і, здається увесь світ проти тебе? Коли немає друзів, у школі знущаються, а батьки не хочуть тебе розуміти? "1+1" створив анонімний онлайн-щоденник для підлітків. На сайті кожен може написати про те, що його турбує, також отримати поради психолога. 

Тільки нікому не кажи. "1+1" за підтримки UNICEF створив анонімний онлайн-щоденник для підлітків

Вибір редакції