У світі майже 200 млн. безробітних

Кількість безробітних у світі досягла майже 200 мільйонів чоловік і продовжує рости швидкими темпами, ідеться в "соціальній" доповіді ООН.

За даними експертів ООН, за останнє десятиліття кількість безробітних у світі збільшилась на 34 мільйони осіб - до 195 мільйонів, близько 130 мільйонів із них безграмотні.

Уганда
AFP
Попри економічне зростання, криза безробіття лише поглиблюється
"Економічне зростання не супроводжується зростанням кількості робочих місць, і це негативно позначається на суспільстві в цілому та його громадянах. Так, з 1996 по 2006 рік спостерігалося зростання глобального обсягу виробництва на рівні 3,8% на рік, але рівень безробіття по всьому світу за це ж десятиліття виріс з 6,0% до 6,3% працездатного населення," - сказав заступник генсека ООН Ша Цзукан, представляючи доповідь.

За його словами, глобалізація скоротила шанси знайти роботу як у світі, що розвивається, так і в розвинених країнах, де місцеве населення потіснили мігранти, що демпінгують на ринку праці.

У доповіді наголошується, що майже 1,5 мільярди працівників у світі живуть в убогості, хоча частка найнижче оплачуваних робітників, що заробляють 2 долари на день, в загальній чисельності трудового населення зменшилася до 47,4% у 2006 році з майже 55% у 1996 році.

У доповіді ООН зазначено, що минулого року вперше в історії людства сектор обслуговування став домінувати на ринку праці, випередивши за чисельністю зайнятих сільське господарство. Частка зайнятих у секторі обслуговування в світі досягла 40% від працюючих, що майже вдвічі більше частки працівників індустріального сектору.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: