У світі налічується 12 млн людей без громадянства

За даними ООН, насьогодні у світі 12 млн людей не мають громадянства.

На сьогоднішній день у світі 12 мільйонів людей не мають громадянства. Такі дані оприлюднила ООН.

"Крім нещасть, що заподіюються самим цим людям, відбувається маргіналізація цілих соціальних груп протягом кількох поколінь. Це дестабілізує суспільства, в яких вони живуть, і іноді стає джерелом конфліктів", - повідомив комісар ООН у справах біженців Антоніо Гутерреш.

Проблема осіб без громадянства (апатридів) насьогодні особливо поширена в Південно-Східній Азії, в Центральній Азії, у Східній Європі, на Близькому Сході та в Африці. Люди можуть стати апартаідамі по цілому ряду причин.

Так буває, наприклад, якщо країна, громадянами якої вони були, перестала існувати - прикладом можуть служити Радянський Союз і Югославія. Зокрема, серед країн з найбільшим числом осіб без громадянства помітне місце займають Латвія і Естонія.

У Європі проблеми з отриманням громадянства також нерідко відчувають цигани. В Азії та Африці держави, котрі нещонедавно отримали незалежність, також часом подовгу не дають громадянство частині своїх жителів. Ситуація загрожує ускладнитися, оскільки діти батьків-апатридів часто також не можуть отримати громадянство жодної країни, відзначають журналісти.

Відсутність громадянства може ускладнювати людям життя у багатьох суто побутових питаннях: особам без громадянства часто важко оформити права власності, відкрити рахунок у банку, зареєструвати шлюб або народження дитини. Іноді апатриди надовго опиняються у в'язниці через те, що не мають документів, що засвідчують особу або місце проживання.

Нагадаємо, раніше експерти ООН оприлюднили прогноз. згідно з яким у 2011 році населення Землі перевищить 7 млрд, а до 2023 року кількість людей на планеті збільшиться до 8 млрд. 

Читайте також:

Американці спрогнозували, яким буде світ у 2050 році

Учені: у 2050 році автомобілі заговорять з будинками

До 2050 року населення Землі досягне 9,5 млрд осіб

До 2050 року населення України зменшиться на 15 мільйонів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: