У світі понад мільярд голодуючих, в основному дітей

Найбільш високий рівень голоду зафіксований в африканських країнах, розташованих південніше Сахари, і в Південної Азії.

Понад мільярд людей у світі голодують, зазначається в Глобальному індексі голоду за 2010 рік, складеному Міжнародним дослідницьким інститутом продовольчої політики.

Головною причиною таких високих показників є недоїдання серед дітей. Найбільш високий рівень голоду зафіксований в африканських країнах, розташованих південніше Сахари, і в Південної Азії.

У більшості країн колишнього Радянського Союзу показники голоду знаходяться на найнижчому рівні. Однак в Узбекистані, Туркменії, Грузії, Вірменії та Азербайджані відзначають середній рівень недоїдання.

Організація ООН з продовольства і сільського господарства визначає голод як споживання менш 1,800 кілокалорій на день. Це мінімум, необхідний для здорового та активного життя.

Автори доповіді відзначають, що кількість голодуючих у світі зменшувалася в період з 1990 по 2006 роки, але в останні роки цей показник трохи підвищився. У 2009 році голодували понад одного мільярда людей.

Глобальний індекс голоду оцінює ситуацію в 122 державах, що розвиваються, і країнах з перехідною економікою.

Цифри враховують кількість людей, які відчувають дефіцит калорій в споживаній їжі, кількість дітей у віці до 5 років, у яких недовага, і рівень дитячої смертності.

На думку укладачів доповіді, збільшення негативних показників пов'язане із зростанням цін на продовольство і зі світовою економічною кризою.

Вважається, що найбільше схильні до ризику діти у віці до двох років: недоїдання на цій стадії завдає шкоди фізичному та розумовому розвитку, і найчастіше ця шкода є непоправною.

Автори дослідження говорять, що скоротити недоїдання серед дітей на третину можливо, якщо забезпечити харчуванням та медичною допомогою не тільки самих дітей, а й матерів у період вагітності та годування груддю.

Читайте також:

Вперше за 15 років у світі поменшало голодуючих

На Нігер чекає найбільший голод в історії країни

У Римі розпочинає роботу саміт, присвячений боротьбі з голодом

ООН закликала людство на один день відмовитися від їжі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: