У світі в найближчі 10 років народиться майже на 5 млн дівчат менше: назвали причини та наслідки

У світі в найближчі 10 років народиться майже на 5 млн дівчат менше: назвали причини та наслідки

Фото: pixabay.com

У країнах Південно-Східної Європи, а також в Південній і Східній Азії зростає кількість абортів через статеву ознаку. 

У світі до 2030 року народиться на 4,7 млн дівчат менше. Це пов'язано із тим, що батьки більше хочуть дітей чоловічої статі. 

Про це пише AFP.

Дослідження показало, що зменшення кількості дівчат може призвести до надлишку молодих чоловіків приблизно в однієї третини світового населення до 2030 року. Як наслідок, відбудеться посилення антигромадської поведінки і насильства.

За даними дослідників в країнах Південно-Східної Європи, а також в Південній і Східній Азії протягом останніх 40 років зростає кількість абортів через статеву ознаку. 

Щоб змоделювати короткостроковий і довгостроковий вплив статевого відбору на суспільство, міжнародна група дослідників проаналізувала дані про більш ніж три мільярди народжень за останні 50 років. Сфокусувавшись на 12 країнах, де співвідношення чоловіків і жінок збільшилося з 1970 року, і ще 17 країнах, де це співвідношення може збільшитися через соціальні або культурні тенденції, вони змоделювали два сценарії.

Перший сценарій передбачав підвищення рівня відбору за ознакою статі, він заснований на статистичних даних.

Другий сценарій передбачав посилення селекції за ознакою статі в деяких країнах на основі тенденцій, що спостерігаються і зниженням народжуваності. 

Згідно зі сценарієм №1, до 2030 року країни зіткнулися з нестачею 4,7 мільйона дівчаток. У сценарії №2 ця цифра підскочила до більш ніж 22 мільйонів по всьому світу до 2100 року.

Автори дослідження, опублікованого в медичному журналі BMJ, заявили, що перекіс в сторону чоловічого потомства може вплинути на соціальний розвиток. 

"Менше, ніж очікувалося, кількість жінок у населенні може привести до підвищення рівня антисоціальної поведінки і насильства, і в кінцевому підсумку може вплинути на довгострокову стабільність і сталий соціальний розвиток", - пишуть вони.

ООН ставить практику вибору статі на рівні з дитячими шлюбами і операціями на жіночих статевих органах, називаючи це шкідливим явищем, проти якого спрямовані Цілі розвитку тисячоліття.

Автори нового дослідження закликали поліпшити збір даних про таку практику, щоб викорінити її, а також розширити освітні ініціативи.

"Мета пов'язана з необхідністю вплинути на гендерні норми, які лежать в основі такої шкідливої практики, як допологового вибору статі", - пишуть вони. 

Нагадаємо, у Китаї подружнім парам дозволили заводити трьох дітей.

Зимовий бум двійнят: народжуваність таких малюків у Києві побила рекорди

Зимовий бум двійнят: народжуваність таких малюків у Києві побила рекорди

Повʼязані теми:

Наступна публікація