Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У світі від китайського коронавірусу одужали понад 15 тисяч людей

Більше 80% пацієнтів мають легке захворювання і одужують.

У світі понад 15 000 людей вилікувалися від китайського коронавірусу, повідомляє The Guardian.

Зазначається, що у самому  Китаї, де зафіксовано найбільше випадків інфікування та смертей, 14 938 випадків одужання.

У деяких провінціях Китаю рівень одужання збільшився до 40%, хоча у провінції Хубей, яка є епіцентром хвороби, все ще показник нижчий за 15%.

У Великій Британії вісім з дев'яти хворих на коронавірус людей повністю одужали. У Таїланді майже половина з 35 випадків теж вилікувалися.

За словами голови Всесвітньої організації охорони здоров'я Тедроса Адханома Гебрейєса, чотири з п'яти пацієнтів материкового Китаю мають легкі симптоми і одужають.

"Більше 80% пацієнтів мають легке захворювання і одужують, 14% мають важке захворювання, включаючи пневмонію та задишку, 5% мають критичні захворювання, включаючи дихальну недостатність, септичний шок та поліорганну недостатність, і 2% випадків є летальними", - сказав голова ВООЗ.

Раніше повідомлялося, що 19 лютого у китайській провінції Хубей, яку вважають епіцентром спалаху нової коронавірусної інфекції Covid-19, різко впала кількість хворих. За добу місцеві представники охорони здоров'я підтвердили на території провінції 108 смертей від коронавірусу. А от кількість нових випадків захорювання зменшилася у рази: протягом дня тут зафіксували 349 хворих.

Нагадаємо, спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн. Двоє українців підхопили вірус на круїзному лайнері.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса.

Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передався і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Плейлист 236 відео Смертоносний коронавірус з Китаю

Світом шириться новий вірус з Китаю. Інфіковано понад 500 осіб.

Смертоносний коронавірус з Китаю

Залиште свій коментар

Вибір редакції