У світі визначили кількість загиблих журналістів через свою діяльність у 2016 році

Найсмертельнішим місцем для журналістів була визнана Сирія.

За 2016 рік 74 професійних та непрофесійних журналісти загинули внаслідок своєї діяльності. Про це йдеться у щорічному звіті міжнародної недержавної організації "Репортери без кордонів".

Повідомляється, що частина з них були вбиті безпосередньо під час виконання свого обов'язку. Деякі з них були вбиті цілеспрямовано.

Ця цифра є меншою, порівняно з результатами звіту 2015 року. Тоді жертвами стали 101 людина.

"Але падіння в кількості не вселяє оптимізму, тому що більшість журналістів втекли з країн, які є занадто небезпечними, зокрема, з Сирії, Іраку, Лівії, Ємену, Афганістану та Бурунді. Через це з'явилися "чорні діри" у висвітленні новин там, де панує безкарність", - йдеться в повідомленні.

Як вважає організація, падіння кількості загиблих журналістів також є результатом терору, введеному хижаками проти свободи преси, які довільно закривають ЗМІ. Так, у Мексиці журналісти застосовують самоцензуру, аби уникнути загрози життю. З країн, які не перебувають в стані війни, Мексика була найбільш смертельною для працівників медіа 2016 року. Загалом там загинули 9 осіб.

Близько третини жертв були цілеспрямовано вбиті. Так, в Афганістані загинули 10 людей через свою професію.

"Насильство щодо журналістів стає все більш і більш навмисним", - сказав генеральний секретар "Репортерів без кордонів" Крістоф Делуар.

Найсмертельнішим місцем для журналістів була визнана Сирія. Другу сходинку посідає Афганістан.

Нагадаємо, раніше міжнародна організація "Репортери без кордонів" оприлюднила список ворогів свободи преси у всьому світі.

вороги преси, інфографіка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: