У Таджикистані хочуть скасувати Новий рік

Новий рік у Таджикистані почали святкувати за часів СРСР, і зараз хочуть повернутися до старовинного перського свята приходу весни Навруз.

У Таджикистані спалахнули дебати навколо святкування Нового року. Громадські діячі через ЗМІ обговорюють питання - потрібне це свято країні чи ні.

Новий рік з його символами - Дідом Морозом і ялинкою - у Таджикистані вперше відзначили в 1936 році на хвилі прийняття нової радянської конституції і за ініціативи комсомолу.

Через 11 років Новий рік став державним святом, яке відзначають 1 січня. Проте зараз частина населення Таджикистану вважає, що Новий рік треба святкувати не в ніч з 31 грудня на 1 січня, а 21 березня - у день традиційного перського свята приходу весни Навруз.

"Нам треба визначитися і обрати одне свято - або нехай буде січень, або березень. Для цього навіть підійшов би референдум. Сам народ нехай обере", - заявив член політради Партії ісламського відродження Таджикистану Хікматулло Сайфуллозода.

Він вважає традиційний Новий рік чужим для таджиків святом. Водночас погоджується, що заборонити святкування Нового року зараз - наприкінці грудня - неможливо. "Якщо одному таджикові або тисячам таджиків подобається Новий рік за григоріанським календарем, нехай відзначають вдома, організують, що хочуть. Але не треба це свято перетворювати на національне, державне, наряджати ялинки у всіх куточках країни", - упевнений Сайфуллозода.

Офіційна влада жодних заяв з приводу новорічних урочистостей не робила. Хоча на центральних площах у містах і районах були встановлені ялинки та організовані новорічні вистави для дітей.

Читайте також:

В Україні склали рейтинг найбільш привабливих міст на Новий рік

Москва готується до масових погромів на Новий рік

Опубліковані унікальні фото з різдвяної вечірки Гітлера

В ОАЕ встановили найдорожчу ялинку в історії - за 11 млн доларів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: