У Таджикистані офіційно заборонили прізвища з російськими закінченнями

Тепер прізвища будуть формуватися за допомогою таджицьких закінчень.

В Таджикистані органи реєстрації актів цивільного стану заявляють, що надалі прізвища та по батькові з російськими закінченнями "-ов", "-ова", "-ович" і "-овна" офіційно заборонені.

Про це повідомив Джалоліддін Рахімов, заступник керівника ОРАЦС, таджицькій службі "Радіо Свобода".



Рішення було ухвалено після прийняття поправок до закону про Реєстрацію актів цивільного стану. Документ був підписаний у березні президентом країни.

"Відповідно до цього закону прізвища будуть формуватися за допомогою таджицьких закінчень "-зод", "-зода", "-ӣ", "-ійон", "-фар". Це корінні таджицькі закінчення. Наприклад, "Каримзод", або "Каримзода". Але закінчення "-зод" не є примусовим, громадяни можуть вибрати для свого прізвища такі закінчення, як "-пур"," – додав він.

Рахімов також зазначив, що є ще деякі мешканці, які хочуть зберегти в прізвищах своїх дітей закінчення "-ов", "-ова", "-ович", "-овна".

"Коли розмовляємо з ними, ми пояснюємо, що мета - таджикизація прізвищ, вони розуміють. Якщо ситуація не зміниться, то через 10 років наші діти будуть поділені на дві групи, одна буде пишатися своїми таджицькими іменами, інша – будуть носити чужі. Ми повинні мати національні і патріотичні почуття", - зауважив він.

Видання зазначає, що заклик скасувати російські закінчення "-ов","-ова", "-ович", "-овна" прозвучало з вуст президента Таджикистану навесні 2007 року, який змінив своє ім'я Емомалі Рахмонов Шарифович на Емомалі Рахмон. Після цього багато чиновників переробили свої імена на таджицький лад.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: