У Таджикистані виключили російську мову з офіційного діловодства

Тепер всі законодавчі та нормативні акти будуть прийматися і публікуватися державною (таджицькою) мовою без дублювання російською.

Таджикські сенатори ухвалили у четвер, 4 березня, поправки до закону Про нормативно-правові акти, що виключили російську мову з офіційного діловодства.

Тепер всі законодавчі та нормативні акти будуть прийматися і публікуватися державною (таджицькою) мовою без дублювання російською.

Як наголосив, представляючи поправки на засіданні верхньої палати національного парламенту, сенатор, відомий таджицький літератор Мехмон Бахт, "раніше такі документи друкувалися двома мовами - таджицькою та російською, тепер, з прийняттям в минулому році нового закону про державну мову, така необхідність відпала" .

Разом з тим, як уточнили у верхній палаті парламенту, "за необхідності національна рада, що діє при президентові Таджикистану, може перекласти той чи інший нормативний акт іншими іноземними мовами".

Нагадаємо, в жовтні минулого року в Таджикистані було прийнято новий закон Про державну мову, який зобов'язує всіх громадян країни вести документацію, писати листи представникам влади виключно таджицькою (раніше це можна було робити і російською, і узбецькою).

На державну мову повністю повинні були перейти суди; на ній же повинна бути вся реклама. Таджицька була оголошена офіційною мовою наукових досліджень та культурних заходів.

У новому законі нічого не сказано про статус російської мови. На відміну від попереднього закону, його особливий статус ніяк не обмовляється. При цьому конституція Таджикистану визнає російську мовою міжнаціонального спілкування.

Читайте також:

ПР підготувала закон про офіційний статус російської мови

У Латвії депутатам заборонили говорити російською мовою

У Черкасах замінено російськомовні вивіски

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: