У Ташкенті пам'ятник радянським воїнам замінили монументом на честь узбецької армії

Напередодні святкування Дня захисників Батьківщини в Ташкенті відбулася церемонія урочистого відкриття монумента "Клятва Батьківщині".

У столиці Узбекистану на місці закритого восени минулого року пам'ятника радянському солдату відкрито монумент на честь Збройних сил країни. Президент Узбекистану Іслам Каримов взяв участь в урочистій церемонії відкриття пам'ятника "Ватанга касамед" ( "Клятва Батьківщині"), повідомили у прес-службі глави держави в середу.

"Напередодні святкування Дня захисників Батьківщини (відзначається 14 січня) в Ташкенті відбулася церемонія урочистого відкриття монумента "Клятва Батьківщині", спорудженого за ідеєю та ініціативи глави нашої держави", - сказали в прес-службі.

Карімов, який виступив на церемонії відкриття пам'ятника, висловив переконаність в тому, що ця подія стане важливим "і з історичної, і з духовної, і з політичної точки зору".

"Якщо порівняти знову зведений монумент з колишнім пам'ятником, який протягом довгих років стояв на цьому місці, відображаючи ідеологію старого ладу, думаю, багато що стає зрозумілим без зайвих коментарів", - зауважив узбецький президент.

На думку спостерігачів, Узбекистан останнім часом взяв крен у бік від Росії. Ставши учасником операції НАТО в Афганістані і надавши свій аеродром для перекидання американських вантажів для цієї країни, Ташкент висловився проти розміщення додаткових військових баз іноземних держав в сусідніх країнах.

Відзначимо, що пам'ятники, встановлені в країнах колишнього соцтабору за часів СРСР, сьогодні нерідко стають об'єктами, що використовуються у зовнішній політиці.

Так, гучний дипломатичний скандал викликав перенесення у квітні 2007 року пам'ятника радянському Воїну-визволителю в Естонії. Бронзовий солдат був розрізаний і разом з останками радянських солдатів перенесений по частинах з центральної площі Талліна на військове кладовище на околиці міста. Дії естонської влади викликали протести російськомовного населення країни. Під час масових безладів одна людина - громадянин Росії - загинув. Близько 1200 осіб було затримано.

Пізніше активісти, що звинувачувалися в організації заворушень, були повністю виправдані. За час утримання під вартою їм була присуджена компенсація.

У грудні 2009 року був підірваний Меморіал військової слави в грузинському місті Кутаїсі. В результаті вибуху загинули місцева мешканка і її восьмирічна дочка, ще кілька людей отримали важкі поранення. Причиною трагедії вважають недотримання техніки безпеки.

Вибух пам'ятника, присвяченого пам'яті загиблим у Великій Вітчизняній війні, викликала вкрай негативну реакцію і в Грузії, і в Росії. Російська влада заявила, що пам'ятник буде відтворено в Москві.

Крім того, в столиці Азербайджану - Баку - під час реставрації парку був демонтований меморіал вічного вогню в пам'ять про 26 Бакинських комісарів. На його місці споруджено фонтан. У цьому випадку обійшлося без людських жертв. Проте в ході розкопок поховання стався скандал: було виявлено не 26, а лише 23 труни.

Читайте також:

В Індонезії встановили пам'ятник маленькому Обамі

Націоналісти пообіцяли знести всі радянські пам'ятники в Києві

У Києві демонтували пам'ятник ініціатору Голодомору

Залиште свій коментар