У Таїланді протестувальники вилили півтонни крові під будівлю уряду

У Таїланді противники діючого уряду розлили близько 500 літрів донорської крові, зібраної спеціально для акції протесту. Мітингувальники хотіли "змусити чиновників ходити на роботу по їх крові".

У Таїланді опозиціонери розлили кров
AFP
Протестувальники розлили кров перед входом до будівлі уряду
Учасники акції протесту в Таїланді розлили півтонни зібраної за день донорської крові біля воріт та під'їздів Будинку уряду і у штаб-квартири правлячої Демократичної партії.

Таким чином "червоні сорочки" - прихильники поваленого в 2006 році прем'єра Таксіна Чінавата - принесли символічну жертву на підтримку своїх вимог про проведення нових виборів.

Поліція Бангкока не втручалася в те, що відбувається, дозволивши демонстрантам вилити кілька сотень літрів крові. Акція транслювалася в прямому ефірі національного телебачення.

В акції зі збору крові взяли участь кілька тисяч демонстрантів. Кожному донору пропонувалося здати по 200 мілілітрів крові - з умовою, що згодом вона буде розлита перед будівлею уряду.

Активісти "Об'єднаного фронту за демократію проти диктатури" при цьому заявляли, що акція буде проведена з метою змусити чиновників "ходити на роботу по їх крові".

Повідомляється, що в числі перших у черзі на збір крові вишикувалися кілька буддійських ченців, яким чинний закон забороняє брати участь у політичному житті.

Всього в ході акції, за попередніми даними, було зібрано 500 літрів крові, однак не вся вона була розлита перед будівлею уряду. Решта, як запевнили опозиціонери, буде розлита перед штаб-квартирою правлячої Демократичної партії Таїланду в разі, якщо їхні вимоги не будуть виконані.

Незважаючи на заяви чиновників про те, що акція небезпечна і може спровокувати розповсюдження інфекційних захворювань, представники опозиції запевнили, що вона проходила з дотриманням санітарних норм.

У заборі крові брали участь кілька сотень медичних працівників. Тим часом представники Червоного хреста також назвали таку форму протесту "марнотратною" і "негігієнічною".

Масштабна акція протесту опозиції почалася в столиці Таїланду 13 березня. На наступний день число прибулих в Бангкок демонстрантів досягла 100 тисяч.

У вівторок, 16 березня, поліція повідомила про те, що кількість демонстрантів трохи зменшилася і склала 90 тисяч людей. Тим часом звучали раніше у вівторок інші оцінки визначали число протестуючих у 150-200 тисяч людей.

Демонстранти домагаються скасування прийнятої після військового перевороту 2006 року конституції і повернення до основного закону країни зразка 1997 року, а також проведення в Таїланді нових парламентських виборів.

Представники офіційної влади вже заявили, що поліція і військові не будуть втручатися в те, що відбувається, поки акція протесту носить мирний характер. Проте в понеділок, 15 березня, під натиском демонстрантів свою резиденцію змушений був залишити чинний прем'єр-міністр Таїланду Апхісіт Ветчачива.

Читайте також:

Тайські опозиціонери здають кров, щоб розлити її біля будівлі уряду

200 тисяч демонстрантів оточили уряд Таїланду: влада готується до безладів

Десятки тисяч "червоних сорочок" зібралися на мітинг в Бангкоку
 

ВідеоУ Таїланді опозиція вилила кров під будівлю уряду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: