У Таїланді танки, що йшли на ремонт, викликали хвилю чуток про військовий переворот

Військова техніка викликала хвилю панічних телефонних дзвінків та sms-повідомлень.

Чотири легкі танки сухопутних військ Таїланду, що проїхали однією з головних вулиць столиці країни ввечері у понеділок, 25 січня, дорогою в ремонтний цех, викликали в Бангкоку хвилю чуток про новий військовий переворот.

Як повідомляють ЗМІ Таїланду, військова техніка, що проїхала в вечірній час пік по вулиці Віпхаваді Рангзіт, одній з основних автомагістралей міста, викликала хвилю панічних телефонних дзвінків та sms-повідомлень. Очевидці проїзду танкової колони вирішили, що в країні розпочався переворот, повідомляє газета The Nation.

Таїландськомовна Тхаі Рат повідомляє, що командир військової команди, яка вела танки на ремонт, вирішив "зрізати кут", проїхавши по одній із найширших вулиць міста, і таким чином уникнути автомобільного затору, що зазвичай виникає ввечері у вузьких провулках за базою. Хоча зазвичай техніка в'їжджає на базу з іншого боку.

Чутки про переворот поширилися з величезною швидкістю, було навіть кілька оголошень по радіо, повідомляють ЗМІ. У країні, в якій з 1945 року відбулося 18 військових переворотів, повірити в подібні чутки нескладно. У нинішній ситуації політичного розмежування і зростаючої напруженості, особливо після заяви лідерів опозиції в неділю про підготовку, за їхніми відомостями, військового путчу, швидке розповсюдження чуток не викликає подиву, пише The Nation.

Машини, що пройшли центральною вулицею, після капітального ремонту скерують у розпорядження сил безпеки ООН у Судані.

Політична напруженість зберігається в Таїланді з часу останнього військового перевороту, який відбувся у вересні 2006 року. Тоді головною оголошеною метою військових було не захоплення влади, а запобігання потенційно кровопролитним зіткненням між прихильниками та противниками таїландського мільярдера і політика Таксіна Чінавата, який обіймав посаду прем'єр-міністра.

Переворот повалив уряд Чінавата, якого потім було заочно засуджено судом Таїланду до дворічного тюремного ув'язнення за "інсайдерську" операцію з нерухомістю. Чінават перебуває в еміграції і керує з-за кордону своїми прихильниками - масовим рухом "червоносорочечників" і парламентською опозиційною партією Пхиа Тхаі (Для Таїланду).

Читайте також:

Українця затримали в Таїланді за дитяче порно

Таїланд завершив репатріацію біженців часів війни в Індокитаї

Пілоти затриманого в Таїланді Іл-76 уникнули смертної кари

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: