У Таїланді відкрився саміт АСЕАН

Темою саміту країн-учасниць Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) стане пошук шляхів виходу з глобальної економічної кризи. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Сьогодні в Таїланді відкрився чотирнадцятий саміт країн-учасниць Асоціації держав Південно-Східної Азії (АСЕАН).

Однією з основних тем форуму, що відбувається на курорті Хуахін, стане пошук шляхів виходу з глобальної економічної кризи. Також обговорюватимуть ситуацію з дотриманням прав людини, протидію природним катаклізмам і питання незаконної міграції.

У перший день роботи саміту відбудуться зустрічі голів зовнішньополітичних і економічних відомств країн-учасниць АСЕАН. Засідання лідерів країн Асоціації почнуться в суботу, 28 лютого, і триватимуть до закриття саміту 1 березня.

Очікується, що на форумі буде підписано низку документів, зокрема, дорожня карта для співтовариства АСЕАН на 2009-2015 роки, а також затверджено проекти, що стосуються політичної безпеки, взаємної торгівлі та протидії загрозам.

Крім того, планується затвердження створення антикризового фонду Асоціації, сума якого, за пропозицією голів МЗС країн АСЕАН, становитиме 120 млрд. доларів.
Саміт Асоціації мав відбутися в середині грудня 2008 року, проте через внутрішньополітичну кризу в Таїланді його перенесли на кінець лютого.

Асоціація держав Південно-Східної Азії (АСЕАН) була утворена 8 серпня 1967 року в Бангкоку. Спочатку до неї увійшли Індонезія, Малайзія, Сінгапур, Таїланд, Філіппіни. Пізніше до них приєдналися Бруней, В`єтнам, Лаос, М’янма та Камбоджа.

Читайте також:

Обама представив "чесний бюджет" у 3,6 трильйона доларів

Україна здатна витримати кризу

ООН: криза спричинить ріст наркоманії в Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: