У Таїланді звинуватили Бута в причетності до терактів 11 вересня

Таїландські журналісти, посилаючись на дані американських спецслужб, заявили, що Бут співпрацював з організаторами терактів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку.

Національний телеканал Таїланду в новинному випуску в середу о 13.00 за Києвом продемонстрував сюжет, присвячений російському підприємцю Віктору Буту, в якому з посиланням на американські спецслужби стверджується, що Бут нібито причетний до подій 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку.

"Віктор Бут, секретний агент КДБ і спецназівець, який служив перекладачем у радянських ВПС, після розпаду Радянського Союзу зайнявся темним бізнесом. Він продавав зброю в гігантських кількостях в Африці, Південній Америці та на Близькому Сході. Його ніколи не цікавило, за що воюють в тій чи іншій країні, він продавав озброєння обом сторонам будь-якого військового конфлікту і турбувався тільки про збільшення свого прибутку. Бут озброював терористів по всьому світу. Американські спецслужби мають у своєму розпорядженні докази його причетності до терактів 11 вересня 2001 року в Нью-Йорку", - йдеться в чотирихвилинному сюжеті, показаному Сьомим національним телеканалом Таїланду.

Сюжет був зібраний з відеорепортажів про арешт росіянина, репортажів з будівлі кримінального суду Таїланду і уривків з голлівудського фільму "Збройовий барон". На питання про походження сюжету співробітник редакції телеканалу відповів по телефону, що сюжет власного виробництва редакції.

Бут був заарештований в Таїланді за запитом США про екстрадицію на початку березня 2008 року. Арешт, в якому брали участь таїландські поліцейські і співробітники американських спецслужб, був проведений в готелі в Бангкоку через три години після прибуття росіянина в країну.

У США Бута вважають найбільшим нелегальним торговцем озброєннями у світі. Бут заперечує всі звинувачення і заявляє, що ніколи не торгував зброєю, і що його авіатранспортний бізнес, який існував у 1993-2001 роках, був абсолютно легальним.

У серпні 2009 року таїландський суд першої інстанції відмовив США в його екстрадиції на підставі політичного характеру звинувачень і недостатність доказів. Більше двох з половиною років росіянин знаходиться в таїландських в'язницях в очікуванні вердикту спочатку кримінального суду, а потім, після подачі американською стороною апеляції, постанови апеляційного суду.

Ця постанова, винесена 24 травня, була офіційно оголошена в п'ятницю 20 серпня. Апеляційний суд скасував рішення суду першої інстанції і постановив екстрадувати росіянина в США. Однак 25 серпня прем'єр-міністр Таїланду заявив, що не видасть Сполученим Штатам російського підприємця, поки не будуть владнані усі формальності.

Читайте також:

Таїланд відклав екстрадицію "торговця смертю" Бута до США

Адвокат Бута заявив про початок його екстрадиції в США

Росія пообіцяла повернути Бута додому

Таїланд екстрадує "торговця смерті" Віктора Бута

ВідеоТаїланд екстрадує "торговця смерті" Віктора Бута

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: