У Тбілісі 40 днів на докази

Грузія повинна протягом 40 днів надати Німеччині докази злочинної діяльності екс-міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі.

Такі докази необхідні для видачі Окруашвілі Грузії, на якій вона наполягає. Окруашвілі звинувачується на батьківщині за чотирма статтями - "хабарництво, здійснене організованою групою із здирництвом", "відмивання грошей", "зловживання службовими повноваженнями" і "службова недбалість".

Екс-міністр приїхав до Німеччини на лікування після кількох днів після звільнення з-під арешту під заставу в Грузії. У Тбілісі йде судовий процес у його справі, проте екс-міністр на нього не з'явився. У зв'язку з цим генпрокуратура Грузії оголосила його в міжнародний розшук.

"У грузинської влади є приблизно 40 днів, щоб надати всі необхідні документи щодо злочинів екс-міністра оборони Грузії Іраклія Окруашвілі", - повідомив офіційний представник берлінської прокуратури Міхаель Грунвальд.

"Тільки після надходження цих документів буде ухвалено остаточне рішення щодо видачі (Окруашвілі)", - заявив він.

Прокурор нагадав, що громадянин Грузії Іраклій Окруашвілі був тимчасово затриманий в одному з берлінських готелів 27 листопада. "Підставою для затримання став відповідний запит Грузії переданий через Інтерпол", - сказав Грунвальд.

Він пояснив, що затриманий з'явиться в середу перед слідчим суддею, який вибере запобіжний захід. Після цього берлінська судова палата в найближчим часом ухвалить рішення про те, чи слід виписати ордер на видачу Окруашвілі Грузії.

"Передумовою для ухвалення рішення про видачу такого ордера є чисто формальне вивчення відповідно до розпоряджень Європейської угоди про видачу питання про те, чи є викладені грузинською владою факти злочинним діянням за законодавством Німеччини", - пояснив він.

Прокурор уточнив, що відповідно до європейського угоди про видачу німецькі судові інстанції не повинні розглядати "істина висунутих звинувачень", тобто не зобов'язані з'ясовувати чи відповідають правді звинувачення, які висуваються грузинською владою.

ВідеоУ Берліні арештовано Іраклія Окруашвілі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: