У Техасі оприлюднили останні слова смертників

Більшість засуджених перед смертю визнають провину, просять вибачення у своїх жертв і прощаються з близькими.

У Техасі вперше оприлюднені останні слова злочинців перед стратою. На сайті Управління кримінальної юстиції викладений повний список страчених з 1982 року. У переліку 441 осіб, вказані їх імена, дати смерті і звинувачення. Більшість засуджених перед смертю визнають провину, просять вибачення у своїх жертв і прощаються з близькими.

Дехто читає вірші або навіть знаходить у собі сили пожартувати. Вбивця Пет Найт, який 16 років просидів у камері смертників в очікуванні страти, навіть оголосив конкурс на кращий передсмертний жарт, розповідає газета The Daily Mail. Злочинець отримав 30 тис. варіантів, але в своєму останньому слові заявив: "Я говорив, що збираюся розповісти жарт. Але смерть мене звільнила. Це найголовніше жарт".

У Техасі страчують більше людей, ніж у будь-якому іншому американському штаті. Вироки приводять у виконання у в'язниці міста Хантсвілл, роблячи засудженим смертельний укол. У нинішньому році ін'єкцію отрути зробили 18 ув'язненим, виконання вироку очікують понад 300 смертників.

Першу в списку заяву зробив 40-річний Чарлі Брукс: "У цей самий момент я абсолютно не боюся того, що може статися з цим тілом. Я боюся Аллаха, єдиного Бога, який у цей момент може визначити, жити мені чи померти". Останні на сьогодні слова в списку належать Крістоферу Колуману, страченому минулого тижня.

Багато засуджені до останнього продовжують твердити про свою невинність. Так, страчений в березні цього року Віллі Пондекстер заявив: "Вони можуть стратити мене, але не можуть покарати мене, тому що не можна стратити невинну людину". 35-річний Пондекстер був засуджений до смерті за вбивство 85-річної жінки під час пограбування. "Я не винен, не винен, не винен ... Хай благословить мене Бог. Я готовий", - сказав він.

Багато злочинців у свої останні хвилини говорять про Бога і каються в гріхах. Деякі читають молитви, наприклад "Отче наш", або проголошують, що "немає Бога, крім Аллаха".

Часом смертники говорять лише кілька слів. "Я це заслужив. Передайте всім, що я прощаюся", - сказав Чарльз Вільям Басс, страчений у квітні 1986 року. Єдине, що сказав перед смертю Девід Мартінес в липні 2005 року: "Тільки небо і зелена трава будуть завжди, і сьогодні гарний день, щоб померти".

Деякі злочинці навіть перед обличчям смерті тримаються цинічно. "Я лише хотів, щоб всі знали, що прокурор і Білл Скотт - нещасні сучі діти", - заявив в 1992 році смертник Едвард Елліс. Дж. В. Грін, який вбив офіцера поліції на очах дружини і дитини, сказав наглядачу: "Давай зробимо це, хлопець. Поїхали. Хіба життя не [нецензурне]?"

Читайте також:

У США відклали страту педофіла-вбивці, лікарі не змогли знайти вену

Японію звинуватили в доведенні засуджених до божевілля

У Китаї запроваджують смертну кару для п'яних водіїв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: