У теракті в "Домодєдово" запідозрили дагестанських бойовиків

Окрім офіційної версії слідства, згідно з якою теракт в "Домодєдово" здійснив 20-річний кавказець, з'являється інофрмація, що до теракту також причетні дагестанські бойовики.

За підозрою в причетності до теракту в московському аеропорту "Домодєдово" затримано кілька членів угруповання дагестанського бойовика Ібрагімхаліла Даудова.

"Затримано декілька осіб з групи Даудова, які перевіряються на причетність до теракту, скоєного в московському аеропорту "Домодєдово", - розповіло неназване джерело в силових структурах.

Джерело також не уточнило, скільки людей затримано і на якій підставі їх підозрюють у теракті. Однак повідомило, що бойовиків з банди Даудова підозрюють також у підготовці двох жінок, які збиралися здійснити в Москві теракт в новорічну ніч.

За словами джерела, підлеглі Даудова контактували з уродженцем Ставрополя Віталієм Роздобудько, якого вважають організатором невдалих "новорічних" терактів.

Між тим, раніше Слідчий комітет РФ оголосив, що "новорічні" теракти і теракт в "Домодєдово" ніяк не пов'язані між собою. За офіційною версією, ці вибухи готували два різні угруповання, які діють у різних регіонах Північного Кавказу.

За версією слідства, здійснити теракти в новорічну ніч планували члени так званого "ногайського джамаата". У грудні 2010 року кілька членів "джамаату", в тому числі дві майбутні терористки-смертниці, прибули до Москви і зупинилися в гостьових будиночках в Кузьмінському парку. Однак ввечері 31 грудня бомба однієї зі смертниць, ім'я якої не називається, випадково вибухнула прямо в будиночку. Терористка загинула, а її спільники втекли.

Незабаром кілька передбачуваних спільників смертниці з Кузьмінського парку були затримані в Дагестані. Це Шаміль Баймамбетов, Тимур Акубеков, Ільяс Саїдов, Хайрулла Магомедов і Зейнаб Суюнова. Ще п'ятьох підозрюваних оголошено в розшук. Серед них - Віталій Раздобудько і його співмешканка Марина Хорошева.

Теракт в "Домодєдово" було здійснено смертником 24 січня. Загинули 35 людей, поранення отримали більше ста.

У перші години після вибуху повідомлялося, що смертник - чоловік кавказької зовнішності. У ЗМІ з'явилася фотографія відокремленої від тіла голови кавказця, нібито зроблена на місці теракту.

Потім було оголошено, що терорист був європейцем 30-40 років. ЗМІ опублікували фотографію іншої відокремленої від тіла голови, що відповідала цьому опису.

Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін у своєму виступі підкреслив, що терорист не мав відношення до Чечні. Потім в пресі з'явилася інформація про те, що організатором теракту або навіть самим смертником вважають Віталія Раздобудько. Але пізніше слідчі спростували цю інформацію. Нарешті, 29 січня Слідчий комітет повідомив, що смертником був 20-річний уродженець Кавказу.

Зазначимо, банда Ібрагімхаліла Даудова останнім часом стала найвпливовішою в Дагестані. Даудов почав активно діяти після того, як влітку 2010 року був ліквідований Магомедалі Вагабов, якого вважають організатором весняних терактів в московському метро.

Проте, досі банда Даудова згадувалася в ЗМІ тільки один раз - в листопаді 2010 року повідомлялося, що це угруповання підозрюють у вбивстві глави міжрайонного відділу управління ФСБ по Дагестану Магомедсаіда Гаджиєва.

Читайте також:

Офіційно: теракт в "Домодєдово" здійснив 20-річний кавказець

Оприлюднено відео моменту вибуху в "Домодєдово" 

Організатори теракту в "Домодєдово" дезорієнтували міліцію

ВідеоМомент вибуху в "Домодєдово"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: