У теракті в Мінську, за який стратять двох людей, запідозрили сина Лукашенка

Дата публікації
Перегляди
23к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
У теракті в Мінську, за який стратять двох людей, запідозрили сина Лукашенка

Правозахисники вважають провину Ковальова і Коновалова, засуджених до розстрілу, недоведеною / Фото: AFP

Опоненти білоруської влади вважають, що токара і слюсара просто зробили "крайніми" у справі про теракт в Мінську.

Гучним скандалом загрожує обернутися справа про теракт в метро Мінська, двох обвинувачених в якому напередодні визнали винними і засудили до розстрілу.

Експерти і правозахисники розкритикували вирок: провину Дмитра Коновалова і Владислава Ковальова вважають недоведеною, а представлені слідством докази викликають сумніви навіть у потерпілих, пише "КоммерсантЪ". А згідно з новою версією, за вибухом на станції "Жовтнева" могли стояти сили, пов'язані з сином президента Олександра Лукашенка.

Як заявив колишній командир спецназу МВС Білорусі, полковник у відставці Володимир Бородач, який перебуває в політичній еміграції в Німеччині, до теракту в метро може бути причетна група, підконтрольна голові Ради безпеки Віктору Лукашенку.

"Гучного теракту не вистачало, він напрошувався сам в обстановці того психозу, який нагнітався в країні перед виборами (вибори президента пройшли в Білорусі в грудні 2010 року - прим. ред.), і особливо після їх проведення... ...Можливість подібних заходів неодноразово озвучувалася керівництвом країни", - сказав Бородач в ефірі телеканалу "Белсат".

За його інформацією, про причетність до вибуху команди Віктора Лукашенко свідчать результати експертизи. Саме тому, на його думку, влада поспішили закрити справу.

"Після вибуху в мінському метро в 2011 році Лукашенко вже через кілька годин був на місці теракту разом зі своїм молодшим сином Миколою. Дуже нетипова поведінка для президента, який зазвичай дуже піклується про свою безпеку. Як з'ясувалося потім, в цей час ще не були прибрані трупи вбитих", - пише видання "Белорусский партизан".

Кривавий теракт в мінському метро: Як це було. Фотохроніка

Як зазначає "Московський комсомолець", впевненості у винності обвинувачуваних немає як у сторонніх спостерігачів, так і у потерпілих. Активістка Наталія Паходня, яка спостерігала за процесом з самого його початку, розповіла, що жодного реального доказу обвинувачення не надало.

Лукашенко вже за кілька годин після вибуху був на місці теракту / Фото: AFP
"Мене найбільше обурило, чому потерпілим не показали другий вагон потяга, який найбільш постраждав від вибуху. Коли був слідчий експеримент у Вітебську, чомусь не відкрили і не показали підвал, де нібито робилися ці бомби. Чи був взагалі цей підвал?", - запитала вона.

Правозахисниця Людмила Грязнова додала, що всі докази зводяться до формулювань "ми вважаємо", "ми думаємо", "експертиза показала".

"При цьому захисник Ковальова діяв дуже професійно. Він фактично довів, що плівка, нібито доводить причетність підсудних до злочину, була змонтована", - зауважила вона.

Нагадаємо, 30 листопада Верховний суд Білорусі засудив Дмитра Коновалова та Владислава Ковальова до розстрілу, визнавши їх винними в організації вибуху на станції метро "Жовтнева" в квітні цього року, жертвами якого стали 15 людей, близько 200 постраждали.

Вирок оскарженню не підлягає. Долю засуджених може змінити тільки президент Олександр Лукашенко, якому вони мають право подати апеляцію.

Головний обвинувачений - Дмитро Коновалов - під час оголошення вироку демонстрував спокій. Він на самому початку процесу заявив, що визнає свою провину, і відмовився під час суду відповідати на запитання. Більш емоційним був Владислав Ковальов. Провину свою він не визнав, заявивши, що свідчення в ході слідства з нього вибили силою.

Білорусь залишається останньою країною в Європі, де дозволена смертна кара. Всього, за даними міжнародної організації Amnesty International, з 1991 року в Білорусі було страчено близько 400 осіб. Остання страта була проведена в липні 2011 року.

Читайте також:

Обвинувачених в теракті у Мінську розстріляють

Лукашенко пов'язав теракт у метро з "нудотним надлишком демократії"

Мати обвинуваченого в теракті у Мінську просить розстріляти її замість сина

Білоруське ТБ показало фільм про опозиціонерів з поясами шахідів

За теракт в Мінську засудили до смертної кари двох чоловіків

За теракт в Мінську засудили до смертної кари двох чоловіків
Наступна публікація