У Тіллерсона не вийшло відмовити голову Іракського Курдистану від референдуму про незалежність

Голосування призначено на вересень.

Глава Держдепартаменту США Рекс Тіллерсон зателефонував главі Іракського Курдистану Масуду Барзані, щоб закликати відкласти референдум про незалежність.

Про це повідомляє курдська медіа-компанія Rudaw з посиланням на представництво лідера регіону.

Барзані відповів, що рішення про референдум вже прийнято і плебісцит не може бути відкладений або перенесений на невизначений термін. Також він сказав, що не впевнений, що наразі є "альтернатива" референдуму і звинуватив Багдад в тому, що він штовхає Курдистан на шлях самовизначення.

"З питання про перенесення референдуму президент Барзані сказав держсекретареві США, що таке співіснування, яке регіон Курдистану розробляв з Іраком в минулому і на різних етапах, не було реалізовано, і саме тому народ Курдистану вирішив піти своїм шляхом", - йдеться в заяві.

На початку наступного тижня делегація уряду Курдистану відправиться до Багдаду для зустрічі з прем'єр-міністром Іраку Хайдером аль-Абаді, щоб обговорити ситуацію, що склалася. Зазначається, що Тіллерсон привітав зусилля Курдистану та Іраку до спільного діалогу.

Держдепартамент ще не випустив заяву з приводу телефонного дзвінка.

Нагадаємо, автономний курдський регіон в Іраці проведе референдум про незалежність та державність, незважаючи на протидію з боку Багдада. Іракські курди проведуть референдум про незалежність 25 вересня. 

Залиште свій коментар