У Токіо пройде радіоактивний дощ

У японській столиці, як і в зоні лиха біля АЕС "Фукусіма", весь день йтиме дощ. Люди сховалися по домівках, боячись радіоактивних опадів.

Потенційні викиди радіації з аварійної японської АЕС "Фукусіма-1", розташованої в 240 км на північ від Токіо, західний вітер зносить у відкритий океан.

Тим часом, за даними синоптиків, у японській столиці, як і в зоні лиха, у понеділок весь день йтиме дощ. Інформація про те, що в опадах можуть міститися радіоактивні речовини, змусила більшість 33-мільйонного населення Токіо по можливості не виходити з дому.

Цьому сприяє і те, що 21 березня в Японії національне свято і вихідний - День весняного рівнодення.

У суботу-неділю деякий вміст радіоактивних ізотопів йоду і цезію було виявлено в овочах, зокрема, в шпинаті, з префектури Ібаракі, яка межує із зоною АЕС, а також у молоці з ферми, яка розташована в 30 км від атомної станції. Ці ж речовини виявлені у водопровідній воді низки префектур, зокрема і в Токіо.

Фахівці запевнили, що в будь-якому випадку це не представляє небезпеки для здоров'я. Водночас влада порадила населенню не пити водопровідну воду.

Внаслідок потужного землетрусу і цунамі 11 березня у списках загиблих і зниклих безвісти уже 21 тисяча людей. Офіційно підтверджена загибель 8 тисяч 450 осіб.

Зараз усі зусилля влади та фахівців спрямовані на заливання водою реакторів на АЕС "Фукусіма-1", де вийшла з ладу система охолодження і відбувається витік радіації. Агентство з ядерної безпеки Японії підвищило рівень ядерної загрози на АЕС з 4-го до 5-го рівня за семибальною шкалою.

Читайте також:

Наслідки вибуху на АЕС в Японії: радіацію виявлено вже у воді

Рівень радіації у Києві удвічі вищий, ніж у Токіо

Влада Японії закликала громадян збирати "екстрену валізку"

У Японії закінчилося паливо для крематоріїв

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: