У Токіо вдвічі перевищено рівень радіації у питній воді

Японський уряд закликав населення не вживати воду з-під крану: вміст у ній радіоактивного йоду перевищує граничну норму для дітей.

У Токіо перевищено рівень радіації у водопровідній воді. В результаті замірів, зроблених на одному з водоочисних центрів японської столиці, з'ясувалося, що вміст радіоактивного йоду у воді становить 210 беккерелів на один літр.

Безпечної нормою для вживання води та приготування молока для грудних дітей є межа в 100 беккерелів.

Мерія мегаполісу закликала населення утриматися від вживання води з-під крану.

Раніше з'ясувалося, що небезпеку для здоров'я людей становлять молоко, вода й овочі з префектури Фукусіма, в якій розташована аварійна атомна електростанція "Фукусіма-1". Всього виявлено 11 видів овочів, рівень радіації в яких перевищує норму в кілька разів. Серед них - броколі, капуста та шпинат.

Уряд Японії спеціальним указом заборонив вивіз заражених продуктів з Фукусіми.

У 40-кілометровій зоні навколо АЕС було виявлено перевищення допустимого рівня радіації ґрунту в 400 разів. Ґрунт заражений на глибину до 5 см.

Нагадаємо, після потужного землетрусу і цунамі в Японії 11 березня на АЕС "Фукусіма-1" вийшла з ладу система охолодження і сталася серія аварій. На реакторах було зафіксовано кілька витоків радіації, що змусило владу евакуювати людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також заборонити польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів.

Радіоактивний пил з аварійної АЕС "Фукусіма-1" поширився у східному напрямку, перетнув Тихий океан, Північну Америку та Атлантичний океан, і досяг Ісландії.

Читайте також:

ВООЗ: радіоактивна їжа поширилася по Японії

Рівень радіації у Києві удвічі вищий, ніж у Токіо

Керівник "Фукусіма-1" особисто вклонився кожному постраждалому японцю

Чим небезпечне радіоактивне зараження і як рятуватися

ВідеоЧерез радіацію другий реактор "Фукусіми-1" відключили від електрики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: