У Токіо зафіксували найвищий від початку пандемії добовий приріст заражень коронавірусом

У Токіо зафіксували найвищий від початку пандемії добовий приріст заражень коронавірусом

Фото: Associated Press

Від середини липня у Токіо діє режим надзвичайної ситуації, однак обмеження дедалі частіше ігнорують.

У Токіо, де тривають Олімпійські ігри-2020, у четвер, 5 серпня, зареєстрували 5 042 нових випадки COVID-19. Це найбільший добовий показник заражень у японській столиці від початку пандемії.

Про це повідомляє The Associated Press.

"Нам потрібно розібратися з ситуацією зараз, коли ми маємо гостріше почуття невідкладності, - прокоментував рекорд прем'єр-міністр Японії Йосіхіде Суґа. - Інфікування ростуть з небаченою раніше швидкістю".

Очільника японського уряду неодноразово критикували за прагнення провести Олімпіаду під час пандемії коронавірусу, однак він продовжує наполягати на відсутності доказів впливу Ігор на рівень захворюваності.

Експерти ж попереджають, що поширення COVID-штаму "Дельта" у Токіо стало "вибухонебезпечним" і за два тижні добова кількість заражень може перевищити 10 тисяч.

Від середини липня у Токіо діє режим надзвичайної ситуації, однак обмеження, зокрема скорочення робочого графіку і заборона на вживання алкоголю в ресторанах і барах, дедалі частіше ігноруються громадськістю.

У четвер Суґа оголосив "м'який" карантин у восьми префектурах, зокрема Фукусімі і Кумамото, дія якого розпочнеться у понеділок. Нові обмеження дозволять очільникам префектур "націлюватися на конкретні міста, однак заборонять їм ухвалювати рішення про закриття підприємств".

Прем'єр також пообіцяв "запобігти подальшому поширенню вірусу завдяки суворій вакцинації".

Зараз майже 17 тисяч жителів японської столиці з легкими симптомами коронавірусу лікуються у себе вдома. Це у понад десять разів більше, ніж місяць тому.  Ще понад 10 тисяч людей перебувають в лікарнях чи спеціальних готелях.

Нагадаємо, що прем'єр-міністр країни Йосіхіде Суґа закликав людей дотримуватися протиепідемічних заходів, однак вказав на те, що потреби у припиненні Олімпіади немає.

Раніше очільник союзу лікарів Японії Наото Уеяма попереджав про ймовірність появи нового штаму COVID-19 через проведення Олімпійських ігор у Токіо в 2021 році.

Олімпійські та Паралімпійські ігри в Токіо мали відбутися влітку 2020 року, однак через пандемію їх перенесли на 2021 рік. Олімпіада триватиме від 23 липня до 8 серпня, а Паралімпіада - від 24 серпня до 5 вересня.

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт розкаже про очікування від Олімпіади в Токіо та ситуацію з коронавірусом

Міністр молоді та спорту Вадим Гутцайт розкаже про очікування від Олімпіади в Токіо та ситуацію з коронавірусом

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Олімпійські Ігри 2020
Наступна публікація