У Трампа спростували повідомлення ЗМІ про надання секретної інформації росіянам

Тіллерсон і МакМастер запевняють, що американський президент не обговорював військові операції з головою МЗС Росії.

Президент США Дональд Трамп не обговорював "джерела, методи і військові операції" під час зустрічі із міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим.

Про це заявив держсекретар США Рекс Тіллерсон, коментуючи повідомлення про те, що Трамп розкрив росіянам секретну інформацію, передає Reuters.

"Під час зустрічі президента Трампа з міністром закордонних справ Лавровим обговорювалося широке коло питань, серед яких були спільні зусилля і загрози щодо боротьби з тероризмом. Було обговорено характер конкретних загроз, але вони не обговорювали джерела, методи і військові операції", - йдеться у заяві Тіллерсона.

Заперечує факт розкриття секретної інформації Трампом і радник Білого дому з питань національної безпеки Герберт МакМастер. Він назвав фальшивим відповідні повідомлення ЗМІ.

"Президент (Трамп) і міністр закордонних справ (Лавров) розглянули ряд спільних загроз для наших двох країн, в тому числі, загроз для цивільної авіації. Жодного разу не обговорювалися методи розвідки. І президент не став розкривати будь-які військові операції, які не були вже загальновідомі. Я був у кімнаті (під час переговорів), цього не було", - сказав МакМастер на спеціальному брифінгу.

Нагадаємо, американське видання Washington Post із посиланням на колишніх та чинних посадовців США написало, що президент США Дональд Трамп надав досить секретну інформацію міністру закордонних справ Росії Сергію Лаврову і послу РФ у Сполучених Штатах Сергію Кисляку під час зустрічі у Білому домі минулого тижня.

За словами співрозмовників видання, Трамп розкрив інформацію, яка ставить під загрозу важливе джерело американської розвідки в "Ісламській державі". Ця інформація була надана партнером США через надсекретний механізм обміну розвідувальними даними. Трамп "показав російському послу більше інформації, ніж ми ділимося з нашими союзниками", - сказало джерело видання.

10 травня у Вашингтоні відбулись зустрічі голови МЗС Росії Сергія Лаврова з президентом США Дональдом Трампом та держсекретарем США Рексом Тіллерсоном. Як повідомив Лавров у підсумковій прес-конференції, питання зняття санкцій з РФ не підіймалось. Під час зустрічі обговорили сирійське та українське питання. Після того Трамп зустрівся з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним.

ВідеоЗвільнення керівника ФБР, який розслідував зв'язки Трампа з РФ, закінчилось гучним скандалом

Залиште свій коментар