У Туреччині на референдумі вирішується доля Конституції

На загальнонаціональний референдум в Туреччині винесено питання зміни чинної конституції, ухваленої ще у 1982 році.

У Туреччині проходить референдум зі зміни чинної конституції, ухваленої ще за часів військового режиму на початку 1980-х років. Турецька влада прагне гармонізувати конституцію у відповідності зі стандартами Європейського союзу – без цієї реформи країна не зможе приєднатися до ЄС.

Уряд пропонує внести до конституції 26 поправок, більшість з яких стосуються важливих змін турецької судової системи. Натомість опозиція звинувачує правлячу партію в бажанні взяти під свій контроль законодавчу владу і контролювати процес призначення суддів вищих інстанцій.

Правляча Партія справедливості і розвитку (ПСР) неодноразово конфліктувала з вищими судами країни, які самі себе називають захисниками світських цінностей Туреччини.

У 2008 році ПСР ледве уникла заборони на свою політичну діяльність з боку Конституційного суду, відбувшись лише штрафом. Жорстка міра була ініційована самими суддями, які вважали, що правляча партія веде Туреччину шляхом перетворення на ісламську державу.

Прокурор ініціативу тоді підтримав, але для накладення заборони на діяльність ПСР супротивникам ісламізації суспільства не вистачило одного голосу.

Однак, як заявив тоді прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, його прихильники ніколи не робили різниці між релігійними і світськими громадянами країни.

Заплановані поправки, стверджує прем'єр, повинні зміцнити демократичні засади країни. Крім того, зміну конституції підтримали у ЄС.

Чинна конституція Туреччини була ухвалена в 1982 році військовим урядом країни. За останні майже 30 років у неї вносилися серйозні зміни, однак на загальнонародний референдум це питання винесено вперше.

Негативний результат голосування, або номінальна перемога стане ударом для турецького прем'єра. Ердоган домінував на турецькій політичній арені останні вісім років, отримавши дві переконливі перемоги на виборах.

В останні три тижні прем'єр Ердоган їздив по країні, переконуючи громадян у необхідності підтримати реформи.

Читайте також:

Північ Туреччини затопило, південь охопили пожежі

Турецьким офіцерам висунули звинувачення у змові проти уряду

Туреччина пригрозила Ізраїлю розривом дипломатичних відносин

Лідер турецької опозиції пішов у відставку після секс-скандалу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: