У Туреччині пройшли парламентські вибори

Сьогодні в Туреччині пройшли дострокові парламентські вибори. За попередніми даними, на них перемогла правляча партія.

Вибори у Туреччині
Lenta.ru
Туреччина провела дострокові вибори до парламенту.

Дострокові парламентські вибори в Туреччині пройшли в спокійній обстановці. З початку голосування яких-небудь серйозних інцидентів не відзначено.

Про це журналістам повідомив голова турецького МВС Осман Гюнеш. 

"Правоохоронні органи вжили всіх необхідних заходів для того, щоб вибори пройшли в спокійній обстановці", - сказав він, відповідаючи на запитання журналістів у оперативному штабі в МВС.

В той же час, є інформація і про зіткнення, якими супроводжувалося сьогоднішнє голосування в Туреччині. Внаслідок сутичок на політичному ґрунті постраждало щонайменше восьмеро людей.

Дрібні сутички, зокрема, сталися в містах Сасон, Бісміль і Демре. Відомо, що одна людина отримала важкі поранення, ще декілька чоловік легкі. 

У списки для голосування в країні було внесено 42,5 мільйона громадян 75-мільйонної Туреччини, для яких працювало 158,7 тисячі виборчих ділянок у 85 виборчих округах. 

У виборах брали участь 14 партій, які представляють 7395 кандидатів, а також 699 незалежних претендентів. 

Вибори у Туреччині
Lenta.ru
Виборча дільниця у Туреччині.

Дострокові вибори були призначені в Туреччині у травні цього року, після того, як парламент не зміг обрати нового президента країни. Опозиція відхилила кандидатуру міністра закордонних справ Абдулли Гюля, заявивши, що він є ісламістом.

За останніми повідомленнями, вибори вже завершилися. За підрахунками, найбільшу кількість голосів отримала правляча в країні проісламська Партія справедливості й розвитку прем'єра країни Таїла Ердогана.

Про це повідомляє телекомпанія NTV із посиланням на дані дослідницької компанії KONDA. "ПСР набрала на виборах 46,9% виборців" - відзначає телеканал.

Таїл Ердоган
На виборах перемагає партія турецького прем'єра Таїла Ердогана. (Фото: aref.de)

"Перші підсумки виборів показують, що наша партія знову сформує однопартійний уряд", - заявив журналістам у Анкарі заступник керівника парламентської фракції ПСР Саліх Капусуз, коментуючи перші результати голосування.

Після підрахунку 40% голосів ПСР має 49,5% голосів виборців, лівоцентристська Народно-республіканська партія - 17,2%, ультраправа Партія націоналістичного руху - 14,6%.

Аналітики вважають, що партія Ердогана за результатами виборів набере не менш, ніж 40% голосів, що раніше й прогнозували соціологи.

Залиште свій коментар