Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Туреччині схвалили проект закону до конституції, який розширює повноваження Ердогана

Тепер законопроект має затвердити парламент, після чого за нього голосуватимуть на референдумі.

У п'ятницю, 30 грудня, у Туреччині конституційна комісія парламенту схвалила проект закону конституційної реформи, яка розширює повноваження президента Таїпа Ердогана. Про це повідомляє Reuters.

Комісія затвердила проект після 17-годинної сесії, яка закінчилася у п'ятницю вранці. Початково проект закону презентували в парламенті 10 грудня, тоді він складався з 21 статей, однак затверджена версія була зменшена до 18 статей.

Після того, як парламент прийме проект закону, за нього голосуватимуть на референдумі.

Очікується, що дебати щодо законопроекту почнуться в парламенті в січні.

Зазначимо, опоненти Ердогана вважають, що прийняття проекту закону конституційної реформи призведе до авторитарного правління в Туреччині.

Щоб затвердити план в парламенті правлячій Партії справедливості й розвитку, заснованій Ердоганом більше десяти років тому, потрібна підтримка з боку націоналістичної опозиції. Будь-яка зміна конституції потребує підтримки принаймні 330 депутатів з 550 місць, щоб питання розглянули на референдумі.

Нагадаємо, раніше президент Туреччини Таїп Реджеп Ердоган звинуватив коаліцію, яка веде під проводом США боротьбу із "ІД" у підтримці терористів.

Залиште свій коментар

Вибір редакції