У Туреччині святкують непереконливу перемогу Ердогана на референдумі

Результати голосування дозволять нинішньому президенту правити країною до 2029 року.

Поправки до конституції Туреччини, які розширюють повноваження президента країни, підтримали 51,2% виборців. Проти проголосували 48,8%. Перемога Реджепа Тайїпа Ердогана виявилася не такою переконливою, як очікувалося.

Про це свідчать дані майже 100% оброблених бюлетенів, передає державне інформаційне агентство Анадолу.

Найбільше проти розширення повноважень президента голосували жителі Стамбула, Анкари, курортних районів на узбережжі, а також районів із переважно курдським населенням.

Президент Туреччини Реджеп Ердоган вже привітав лідерів провладних партій з перемогою на референдумі. Він висловив сподівання, що результати референдуму слугуватимуть на благо держави і народу Туреччини. Одним з перших Ердогана привітав президент Азербайджану Ільхам Алієв.

Прем'єр-міністр Туреччини Йилдирим сказав, що його країна "відкрила нову сторінку в історії своєї демократії".

У той же час найбільша турецька опозиційна Республіканська народна партія буде вимагати перерахунку понад 60% голосів. Заступник голови партії Ердал Аксунгер заявив про масові фальсифікації під час референдуму.

Опозиційна прокурдська Демократична партія народів називає результат референдуму неясним до тих пір, поки не буде розглянута апеляція до Високої виборчої комісії щодо порушень під час голосування.

"Результати референдуму - явна ознака того, що соціальної угоди не може бути досягнуто. Наші співголови, які перебувають у в'язниці, референдум, який проводиться в умовах надзвичайного стану, та інші репресивні заходи кидають тінь на легітимність голосування", - сказав речник ДПН Осман Байдемир.

Ще одна опозиційна партія – націоналістична MHP - назвала підсумки референдуму "безперечно успішним досягненням", які повинні бути дотримані.

На закінчення референдуму відреагував міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габріель. "Добре, що виборча кампанія, з якої так гірко боролися, в тому числі і тут, у Німеччині, закінчилася", - сказав він і закликав людей зберігати спокій.

Поправки до конституції, за які турки проголосували на референдумі, багато повноважень парламенту передають президенту. Замість прем'єр-міністра з'являться віце-президенти, які будуть залежати від президента, і не будуть мати ті повноваження, які сьогодні має прем'єр.

Ердоган тепер отримає право пропонувати бюджет, бути членом політичної партії (зараз у нього немає такого права), видавати укази, що мають силу закону, змінювати структуру міністерств і держустанов, розпускати парламент, оголошувати надзвичайний стан, призначати більшість верховних суддів країни, призначати міністрів без схвалення парламенту.

Крім того, референдум обнулить формальні терміни правління Реджепа Ердогана, що дозволить йому залишитися президентом Туреччини до 2029 року.

Залиште свій коментар