У Туреччині заборона прокурдської партії спровокувала заворушення

Конституційний суд заборонив прокурдську Партію демократичного суспільства. Таке рішення спровокувало масові заворушення на півдні країни.

Близько тисячі осіб влаштували демонстрацію в місті Діярбакир на південному сході Туреччини, протестуючи проти рішення Конституційного суду, що заборонив прокурдську Партію демократичного суспільства (DTP).

Учасники акції протесту, що проходила біля штаб-квартири DTP в Діярбакирі, закидали поліцію пляшками із запальною сумішшю, а також розбили камери спостереження, встановлені на розташованих поруч банках. Для розгону демонстрантів, які вигукували гасла "Кров за кров! Помста!", Поліція застосувала водомети і сльозогінний газ.

Акція протесту, в якій взяли участь близько 10 демонстрантів, пройшла і біля відділення DTP в Стамбулі. Демонстрація в Стамбулі, де проживає велика курдська община, за попередніми даними, пройшла мирно.

Конституційний суд Туреччини після чотириденного обговорення прийняв рішення про заборону Партії демократичного суспільства, яку підозрюють у зв'язках з курдськими сепаратистами (Робочою партією Курдистану. Вона чверть століття добивається автономії для курдів на турецькому південному сході. За весь час цього конфлікту загинули більше 40 тисяч людей). За заборону висловилися всі 11 суддів.

Представники DTP, що займали два місця в парламенті, позбавляються депутатських повноважень. Колишнім депутатам і ще 35 членам партії також забороняється протягом п'яти років займатися політичною діяльністю.

Читайте також:

В Туреччині відбулися масові сутички курдів з поліцією

Туреччина впише електронні адреси в документи всім громадянам

Туреччина готова збагачувати в себе іранський уран

ВідеоМасові заворушення на півдні Туреччині

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: