У Туреччині знесуть пам'ятник дружби з вірменами

Прем'єр Туреччини назвав монумент на честь вірмено-турецької дружби "потворним" і наказав його демонтувати. Спостерігачі розцінили цей крок як передвиборний хід.

Пам'ятник дружби між вірменами і турками, встановлений у місті Карс на сході Туреччини, буде демонтований.

Знести 30-метровий монумент розпорядився прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган, який відвідав Карс з робочим візитом. Своє рішення турецький прем'єр пояснив виключно естетичними міркуваннями: на його думку, пам'ятник "потворний" і не вписується в архітектурний краєвид міста.

Розкритикувавши художні достоїнства пам'ятника, Ердоган доручив голові місцевого муніципалітету знести монумент і розбити на його місці парк. Прем'єр особливо підкреслив, що розпорядження має бути виконано до його наступного візиту в Карс.

Спостерігачі розцінюють крок турецького прем'єра як передвиборний хід - у червні 2011 року в Туреччині відбудуться парламентські вибори. На думку експертів, таким чином Ердоган вирішив підігріти інтерес виборців до політики і спровокувати конфронтацію його правлячої Партії справедливості і розвитку з опозиціонерами.

Тим часом головна опозиційна Республіканська народна партія вже відреагувала на критику Ердогана на адресу пам'ятника вірмено-турецькій дружби. На думку опозиціонера і колишнього міністра культури Еркан Каракаса, пам'ятник в Карсі - предмет високого мистецтва, і називати його потворним не можна.

Пам'ятник дружби вірмен з турками був зведений у 2008 році, коли містом керував колишній мер, який прагнув врегулювати історичний конфлікт Анкари з Єреваном. Монумент встановлений на пагорбі за 40 кілометрів від кордону з Вірменією.

Необхідно зазначити, що відносини між Туреччиною та Вірменією залишаються напруженими з двох причин: по-перше, Єреван незадоволений підтримкою Анкарою азербайджанської позиції в питанні про приналежність Нагірного Карабаху, а по-друге, - гострою реакцією Туреччини на процес міжнародного визнання геноциду вірмен 1915 року в Османській імперії.

Через це з 1993 року країни не підтримують дипломатичні зв'язки і відмовляються відкривати кордони. У 2009 році сторони почали намагатися примиритися, але поки що марно.

Читайте також:

Греція відгородиться від Туреччини 12-кілометровим парканом

Турецький прем'єр звинуватив Ізраїль в державному тероризмі

Вірменія не захотіла визнавати незалежність Карабаху

Єреван засудив Туреччину через погрозу депортувати 100 тисяч вірменів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: