У Туреччині звільнили мерів 24 міст, яких підозрюють у підтримці курдських бойовиків

Звільнені мери є місцевими представниками чи прибічниками прокурдської "Демократичної партії народів".

У Туреччині звільнили мерів 24 міст через підозру у зв'язках із курдськими бойовиками.

Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланням на агенцію Reuters.

Звільнення відбулися переважно на південному сході країни, де проживає найбільша частина курдського населення. 

Звільнені мери - місцеві представники або прибічники прокурдської "Демократичної партії народів", яка є третьою за розміром фракції партією у парламенті країни.

Ще чотирьох мерів відсторонили начебто через зв'язки з рухом Гюлена.

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган 8 вересня заявив, що Туреччина проводить наймасштабнішу у своїй історії операцію проти курдських озброєних підрозділів на південному сході країни, одночасно звільняючи через співпрацю з ними державних службовців. За його словами, метою заходів є очищення державних інституцій від прихильників "Робітничої партії Курдистану" (РПК), яка заборонена у країні. Між тим "Демократичну партію народів" турецька влада останнім часом дедалі частіше звинувачує у зв'язках із РПК.

Нагадаємо, що раніше прокуратура Стамбула направила до Міністерства США лист з вимогою арешту лідера руху "Паралельна держава" Фетуллаха Гюлена. Лист, підготовлений прокурором Джаном Тунджаем, надіслано до Департаменту міжнародного права та зовнішніх зв'язків Мін'юсту США для подальшого розгляду у відповідних інстанціях Сполучених Штатів.

Своєю чергою Міністерство юстиції США відправить до Туреччини групу експертів, яка повинна перевірити звинувачення проти Гюлена.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: