Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Туркменістані вийшов на зв’язок зниклий після камінгауту лікар і назвав своє відео помилкою

У країні за гомосексуальність загрожує ув’язнення.

Туркменський лікар-кардіолог Касимберди Гараєв, який зник після свого камінгауту в жовтні і, як підозрювалось, був заарештований, вийшов на зв’язок з журналістами.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Увечері 6 листопада до туркменської редакції зателефонував чоловік, який представився Максатом Гараєвим – батьком Касимберди Гараєва. Він заявив, що з сином все гаразд, і допоміг зв’язатися з ним через месенджер.

У розмові з журналістами по відеозв’язку лікар заявив, що все повідомлене про нього раніше не відповідає дійсності, а записане ним відео – помилка.

Нагадаємо, Гараєв став першим представником ЛГБТ у Туркменістані, який особисто звернувся до ЗМІ і зважився розповісти свою історію.

Журналісти спочатку не називали його справжнє ім’я, і опублікували зізнання анонімно. Згодом Касимберди Гараєв дозволив його розкрити і записав відеозвернення до близьких на випадок, якщо з ним, як він сам говорив, щось трапиться.

Він записав відео 13 жовтня, а вже за 10 днів, 24 жовтня зник.  Чоловік не виходив на зв’язок із журналістами, не з’являвся на роботі, його сім’я змінила місце проживання.

У Туркменистані за гомосексуальність загрожує дворічне ув’язнення.

Міжнародна правозахисна організація Human Right Watch 1 листопада оприлюднила заяву з закликом до уряду Туркменистану терміново відповісти, чи перебуває Гараєв в ув’язненні, і якщо це так, то негайно звільнити його і пояснити затримання.

Міністерство охорони здоровʼя Туркменістану після цього зобов’язало всіх без винятку медпрацівників обстежитися на захворювання, які передаються статевим шляхом. Там вважають, що це нібито допоможе виявити у сфері охорони здоровʼя гомосексуальних працівників.

Залиште свій коментар

Вибір редакції