У тюрмі в Чилі помер нацист-педофіл, засновник "благодійної колонії" для гітлерівців

Помер колишній капрал гітлерівської армії Пауль Шефер, який заснував у Чилі колонію "Дігнідад" для втікачів з Німеччини.

У тюремному лазареті в Чилі у віці 88 років помер колишній капрал гітлерівської армії Пауль Шефер, який півстоліття тому заснував у Чилі закрите напіввійськової німецьке поселення і табір тортур.

Пауль Шефер після арешту в Аргентині в 2005 році відбував покарання за сексуальне насильство і знущання над дітьми. Злочини були скоєні в роки правління в Чилі військової хунти Аугусто Піночета на території поселення, яке сам Шефер, колишній баптистський проповідник, називав "благодійним і освітнім товариством "Дігнідад".

Колонію "Дігнідад" (у перекладі - "гідність") називали "державою в державі". Вона займала територію 13 тисяч гектарів у віддаленому районі на південь від Сантьяго, була огороджена колючим дротом з вишками з автоматниками. Повітряний простір над нею контролювалося радаром і декількома легкими літаками.

"Дігнідад" не визнавав чилійських законів; у його мешканців, які говорили німецькою мовою, не було документів. Там проживали сотні нацистів, які втекли з Німеччини, та їхні нащадки. За версією ЦРУ, серед них міг бути і Йозеф Менгеле, лікар з Освенцима, якого за тортури і експерименти над в'язнями прозвали "Янголом смерті".

У роки правління Аугусто Піночета колонія підтримувала тісні зв'язки з режимом - вважається, що влада використовувала поселення як концентраційний табір для дисидентів. За словами колишніх членів колонії, на її території дітей відбирали у батьків, а всім мешканцям табору заборонялися контакти із зовнішнім світом.

Сам Шефер вважав себе в колонії "Дігнідад" повноцінним господарем. На його думку, ув'язнені мали слугувати за рабів, людей годували транквілізаторами, катували електричним струмом. Шефер розлучав одружені пари і особисто ґвалтував неповнолітніх, які потрапляли до його рук.

"Дігнідад" діяв до 1991 року, коли чилійська влада позбавила його юридичних прав, проте поселення так і не було закрито. Зараз воно відоме під назвою "Вілла Баварія". Чинне керівництво колонії висловило співчуття у зв'язку зі смертю свого колишнього лідера.

Читайте також:

Щоденник нацистського "Янгола смерті" придбав онук в'язня Освенцима

У Німеччині 88-річного ветерана СС засудили до довічного ув’язнення

Демян’юк вперше відповів на звинувачення суду: я полонений, а не вбивця

Нацистський лікар створив у Бразилії "місто близнюків"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: