У Варшаві готують евакуацію мешканців через повінь

У воді вже опинилося кілька прибережних кафе і ресторанів. До 21 травня вода у Віслі може піднятися до рівня 7,8 метрів, в той час, як звичайним є 3-4 метри.

Жителі польської столиці готуються до розливу річки Вісли, рівень води в якій за останню годину підвищився на 17 см.

У воді вже опинилося кілька прибережних кафе і ресторанів. До 21 травня вода у Віслі може піднятися до рівня 7,8 метрів, в той час, як звичайним є 3-4 метри.

Останні дані Інституту метеорології і водного господарства Польщі говорять про те, що рівень води у столичній річці складає 596 см.

Центр кризового реагування вже оголосив мешканцям польської столиці, які проживають поблизу річки, про надходження великої води. У свою чергу, прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав усіх жителів не зволікати з евакуацією.

"Я звертаюся до кожного з проханням евакуюватися, як тільки прийде поліція або пожежники і скажуть, що пора йти. Ви не повинні зволікати", - сказав глава уряду.

Він зазначив, що це врятує людям життя. "Я знаю, що доведеться приймати дуже складні рішення, але ви зробите лише гірше, якщо піддасте своє життя небезпеці, а також життя членів рятувальних команд, що забирають людей із затоплених територій", - зазначив Туск.

Він вже звернувся за допомогою до ЄС, зазначивши, що повінь торкнеться десятків тисяч жителів його країни.

Прем'єр також назвав суму вже завданого повенями збитку - 2 млрд. євро. "Доведеться знайти більше коштів, нам потрібно буде урізати фінансування інших програм, аби цього досягти", - сказав глава уряду Польщі.

Нагадаємо, раніше вода затопила південні регіони країни, а також низку інших держав Центральної і Східної Європи. У Польщі через повені вже загинуло п'ять осіб.

Читайте також:

Західну Україну охопила повінь

Центральну і Східну Європу затопило

Кількість жертв повені в Європі зросла до дев'яти людей

ВідеоУ Варшаві готують евакуацію мешканців через повінь

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: