Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
У Варшаві на пам'ятнику вшанували вояків, які "захищали громаду" від УПА

Могила є місцем обов'язкового відвідування міжнародними делегаціями.

На Могилі Невідомого солдата у Варшаві встановлено нові пам'ятні таблички, присвячені воякам, які «захищали місцеву польську громаду від українських націоналістів з ОУН та УПА».

Ініціатором змін, як пише видання TVN24 із посиланням на держсекретаря Міністерства національної оборони Міхала Дворчика, виступив міністр оборони Польщі.

Зокрема, йдеться про те, що польські солдати «захищали польські поселення на Волині і на південно-східній Малопольщі». При цьому на табличках є назви і дати місць боїв між поляками та українцями.

Рішення про спорудження монумента було ухвалено в січні 1925 року.

Як зазначив на своїй сторінці у Facebook голова Українського інституту національної пам'яті Володимир В’ятрович, могила є місцем обов'язкового відвідування міжнародними делегаціями. «Серед загиблих на теренах Польщі в боротьбі з українськими повстанцями найбільше було саме представників комуністичної безпеки. Тож тепер в Польщі, на державному рівні вшановуватимуться чекісти, зокрема, ті, на руках яких кров польських патріотів», - зазначив він.

На могилі Невідомого вояка у Варшаві (місце обов'язкового відвідування міжнародними делегаціями) з'явилася таблиця із вш...

Posted by Volodymyr Viatrovych on Wednesday, November 8, 2017

Нагадаємо, польський Сейм 22 липня 2016 року підтримав резонансну постанову, в якій визнає Волинську трагедію 1943-45 років "геноцидом, вчиненим українськими націоналістами проти мешканців ІІ Речі Посполитої".

Залиште свій коментар

Вибір редакції