У Варшаві розшифрували таємничі фрази пілотів Качинського

Польські експерти розібрали фрагменти переговорів екіпажу Ту-154, які досі не могли зрозуміти. З них випливає, що пілоти самі поставили себе у залежність від Качинського.

Фахівцям з центральної поліцейської криміналістичної лабораторії у Варшаві вдалося розшифрувати фрагменти переговорів у кабіні екіпажу Ту-154, що розбився під Смоленськом, які досі у всіх стенограмах позначалися як "нерозбірливі".

Більша частина переговорів пілотів стосується очікування ними рішення президента Польщі Леха Качинського, спробувати сісти в Смоленську, або одразу летіти на запасний аеродром.

Із звіту Міждержавного авіаційного комітету РФ випливає, що не було прямої вказівки Качинського на посадку в Смоленську. Однак нові фрагменти, на думку експертів, дозволяють припустити, що екіпаж сам поставив себе у залежність від рішення глави держави, і чекав на це рішення до трагічного кінця польоту.

Польська газета Wyborcza опублікувала важливі для розслідування фрагменти переговорів разом з новими розшифрованими фразами (нові фрази підкреслені):

8.26.11. Командир корабля Аркадіуш Протасюк: Пане директоре (звертається до шефа диппротоколу МЗС Польщі Маріуша Казана, який увійшов в кабіну пілота) з'явився туман, в цих умовах, які зараз є, ми не зможемо сісти.

8.26.20. Протасюк: Спробуємо підійти, зробимо один захід, але, швидше за все, з цього нічого не вийде.

8.26.25. Протасюк: Так що прошу подумати над рішенням, щоб будемо робити (раніше цю фразу розібрати було неможливо. Тепер очевидно, що командир просить чиновників вирішити, як бути далі)

8.26.32. Протасюк: Палива нам не вистачить так надовго, щоб висіти (вочевидь він мав на увазі, що довго кружляти над аеродромом у борту можливості немає)

8.26.37. Маріуш Казана: Тоді у нас проблема.

8.26.38. Протасюк: Можемо повисіти півгодини і йти на запасний.

8.26.43. Хтось у кабіні (швидше за все Казана): А де цей запасний?

8.26.44. Протасюк: Мінськ або Вітебськ.

8.27.17. Хтось у кабіні: Господи Боже!

Приземлення в Мінську чи Вітебську, крім усього іншого, означало, що президент і польська делегація запізняться на заходи в Катині на кілька годин.

(...)

8.29.46. Протасюк: Вже близько (Мається на увазі аеродром "Північний").

8.29.47. Штурман: Поки він вирішує (ймовірно, йде мова про Качинського), може, ми в цей час карту складемо? Все одно, буде це Мінськ чи Вітебськ.

(...)

8.35.06. Стюардеса доповідає про готовність борту до посадки.

8.35.41. Хтось у кабіні: Так чи ні? Ми маємо вибрати аеродром, нарешті на щось зважитися.

(У цей момент, судячи з привітань льотчиків, в кабіну пілота входить хтось ще, з подальших переговорів стає зрозуміло, що це - генерал Анджей Бласік).

(...)

В останні секунди польоту також нові фрагменти. Хтось у кабіні пілота двічі повторює: "Нічого не видно". На думку фахівці, це підтверджує, що екіпаж вже шукав землю, щоб сісти.

Нагадаємо, польський Ту-154 розбився під час заходу на посадку на аеродром "Смоленськ-Північний" 10 квітня 2010 року, яка здійснювалася в умовах сильного туману. Усі 96 людей, які були на борту, загинули. Серед них – президент Польщі Лех Качинський з дружиною, військова та політична еліта країни. Делегація прямувала до Катині для участі у жалобних заходах.

З російського боку МАК завершив розслідування трагедії і офіційно заявив, що безпосередньою причиною авіакатастрофи стало рішення екіпажа не йти на запасний аеродром, також відзначивши недоліки у підготовці льотчиків і те, що в їхній кабіні перебував п'яний головком ВПС Польщі Анджей Бласік.

Доповідь МАК викликала хвилю обурення з польського боку. Низка польських експертів заявили, що росіяни перекрутили слова пілотів Качинського, а брат загиблого президента Ярослав висловив упевненість, що звіт про розслідування незбалансований і позбавлений доказів. У Варшаві не виключають, що причиною трагедії стали невірні дані, передані пілотам російськими диспетчерами.

Хоча офіційно прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що його країна не ставить під сумнів твердження, що містяться у звіті МАК по смоленській катастрофі, його виступ був зустрінутий у парламенті країни вигуками "Ганьба!".

Читайте також:

Польські експерти: росіяни перекрутили слова пілотів Качинського

Оприлюднено всі розмови диспетчерів перед катастрофою Ту-154

Росія: у катастрофі під Смоленськом винен екіпаж Ту-154

Сім'я Качинського звинуватила Москву в організації авіакатастрофи під Смоленськом

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: