У Вашингтоні стартує саміт з ядерної безпеки

Саміт покликаний надихнути все світове співтовариство приєднатися до боротьби США за без'ядерний світ. Головна мета заходу - не черговий тиск на Іран або Північну Корею, а загальна мобілізація на боротьбу з ядерним тероризмом.

Міжнародний саміт з ядерної безпеки відкривається в понеділок, 12 квітня, в американській столиці.

Основні теми саміту були сформульовані господарем конференції, президентом США Бараком Обамою, і представниками його адміністрації.

"Наш ядерний саміт стане можливістю для 47 держав (включаючи США) зробити конкретні кроки для реалізації нашої цілі - забезпечення безпеки всіх ядерних матеріалів по всьому світу протягом чотирьох років", - йдеться в заяві Обами, присвяченій нещодавно оприлюдненій новій ядерній доктрині США.

Тематика саміту буде досить вузькою, і цим пояснюється його нетривалість: власне, засідання триватиме менше ніж півдня у вівторок і завершиться прес-конференцією Обами.

"Саміт з ядерної безпеки буде присвячено дуже вузькій тематиці - вразливості ядерних матеріалів і захисту їх від загрози потрапляння до рук терористів", - сказала незадовго до саміту спецпредставник президента США з проблем ядерного нерозповсюдження Сьюзан Берк.

До саміту з ядерної безпеки, а також до майбутньої в травні в Нью-Йорку конференції щодо виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї Обама встиг підготуватися.

Менш ніж за тиждень до початку вашингтонської конференції його адміністрація представила довгоочікувану ядерну доктрину США. У цьому документі вперше чітко сказано, що відтепер головною загрозою світовій і американської безпеці є не ядерне протистояння держав, а загроза ядерного тероризму і розповсюдження ядерної зброї.

За чотири дні до початку саміту президент США зі своїм російським колегою Дмитром Мєдвєдєвим підписав договір про скорочення стратегічних наступальних озброєнь. Згідно зі словами Обами, укладення такого договору - демонстрація найбільшими ядерними державами світу своєї відданості ідеї нерозповсюдження.

На саміті зберуться лідери 47 держав світу. Багатьох з них пов'язують один з одним дуже непрості відносини. Увага світових ЗМІ прикута до майбутньої двосторонньої зустрічі президента США з главою КНР Ху Цзіньтао. Відносини з Китаєм у Сполучених Штатів останнім часом розвиваються напружено. Це пов'язано і з ситуацією навколо компанії Google, і з наміром США постачати зброю на Тайвань, і з недавньою зустріччю Обами і Далай-лами. Додала напруги і недавня заява Обами щодо того, що недостатня прозорість ядерної програми Китаю змушує задуматися про стратегічні плани цієї країни.

У рамках саміту відбудеться перша зустріч Обами з Віктором Януковичем. Основними темами запланованої на понеділок зустрічі, крім нерозповсюдження, названі військова співпраця і енергобезпека.

Влада Вашингтона вже почала підготовку до саміту: готелі обладнуються спеціальними конструкціями для забезпечення безпеки делегацій, на вулицях поліція встановлює загородження. Будинки, де будуть відбуватися двосторонні зустрічі, обнесені сітчастими загородженнями. На під'їздах до Вашингтону встановлені світлові табло з оголошеннями про майбутні 12-14 квітня перекриття вулиць у центрі американської столиці. На дні проведення саміту міська влада обмежить паркування в центрі Вашингтона. Особливі заходи безпеки введені на громадському транспорті американської столиці.

Як очікується, лідери представлених на саміті країн вшанують пам'ять загиблих у суботу в авіакатастрофі під Смоленськом президента Польщі Леха Качинського, його дружини Марії та високопоставленої делегації, яка летіла разом з ними.

Читайте також:

Прем'єр Ізраїлю відмовився летіти на ядерний саміт, дізнавшись про "змову" мусульманських країн

США оприлюднили нову ядерну стратегію

Янукович вилетів до США з робочим візитом

США та Росія домовились про роззброєння

ВідеоГлави держав приїздять на саміт з ядерної безпеки

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: