У Ватикані вирішують долю целібату: колишній Папа навіть порушив свою "мовчанку", аби втрутитися

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Папа Франциск зазначав, що безшлюб’я – традиція, а не доктрина, і тому може змінюватися.

Папа Римський "у відставці" Бенедикт XVI порушив свою мовчанку, аби заявити про необхідність безшлюб'я духовенства. У цей час Папа Франциск якраз роздумує про його скасування у виняткових випадках.

Про це пише Associated Press.

Так, Бенедикт написав книжку "З глибини наших сердець: священство, безшлюб’я і криза католицької церкви" разом зі своїм колегою-консерватором, гвінейським кардиналом Робертом Сарою.

Як зазначається, подібне втручання Бенедикта є "екстраординарним", враховуючи, що він обіцяв залишатися "прихованим від світу" і підкоритися новому Папі. І він переважно дотримувався цієї обіцянки – хоча минулого року він також публікував есе про скандал із сексуальними злочинами у церкві, в яких звинуватив сексуальну революцію 1960-х років.

Видання книжки може вважатися спробою колишнього Папи публічно вплинути на рішення Франциска, який незабаром має ухвалити рішення щодо целібату.

Наслідки такого втручання можуть бути серйозними, пише АР, з огляду на нинішню опозицію Франциску з боку консерваторів і традиціоналістів, які ностальгують за ортодоксальністю Бенедикта, а деякі навіть вважають його відставку незаконною.

Також це, ймовірно, викличе нову хвилю занепокоєнь через "безпрецедентну ситуацію" зі становищем Бенедикта, який залишився "почесним Папою", а не став відставним єпископом.

Франциск має оприлюднити документ, заснований на результатах Амазонського синоду єпископів в жовтні 2019 року. Тоді більшість єпископів підтримали висвячення одружених католиків в священники в Амазонії. Втім пропозиція стосується лише виняткових випадків. Так, в тубільних громадах пропонується призначати в служіння місцевих та авторитетних чоловіків старшого віку, навіть якщо вони одружені.

Так єпископи хочуть подолати кадрову кризу, яку католицька церква переживає в регіоні, – священників в Амазонії не вистачає.  У 85% селищ в регіоні щонеділі причастя неможливе, а в деяких священника бачать лише раз на рік. Франциск зазначав, що безшлюб’я – традиція, а не доктрина, і тому може змінюватися.

Раніше Папа Римський Франциск скасував "папську таємницю", яка використовувалася в справах про сексуальні злочини духовенства. Її різко критикували, адже вона сприяла захисту педофілів, примусу жертв до мовчання та заважала розслідуванням правоохоронців.

Відео Папа Римський у своєму різдвяному посланні закликав до миру в Україні

Понтифік наголосив, що Україна прагне конкретних рішень задля тривалого миру. Для Папи Франциска це вже сьоме таке послання, відколи він очолив католицьку церкву. У ньому він згадав про конфлікти в інших частинах світу.  

Папа Римський у своєму різдвяному посланні закликав до миру в Україні

Залиште свій коментар

Вибір редакції